Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet velem? (Munka gyereke...

Mi lehet velem? (Munka gyerekek mellett)

Figyelt kérdés
3 évesek az ikreim, lassan visszaterek a munka világába. Nem kellene rohanni, a férjem szerencsére jól keres, bár az is igaz, jól jönne némi kiegészítés. A probléma az, hogy az elmúlt 3 évben rettenetesen megoregedtem. külsőleg nem látszik, de testileg és lelkileg is érzem. Imadom a gyerekeim, de szülés után sokáig depresszió kinzott, segítségünk nem volt, most sincsen, a férjemmel mindenben szamithatunk egymásra, szerencsére ez az egy stabil. A napjaimat a gyerekek osztják be, barátnőim nincsenek, volt pár, de a babás időszak alatt elmaradtak, meg hát el is költöztünk. Itteni barátnő nincs, kezdetben akartam barátkozni anyukákkal, de annyi rosszindulatot, megkeseredettséget, és bezzeganyát tapasztaltam körükben, h inkább hagytam. Anyám gyerekkoromban meghalt, anyósom nem a szívem csücske meg messze is van. Szóval segítség nincs, ezután sem lesz. Az a bajom, hogy úgy érzem, nem tudnék még egy munkahellyel is meg küzdeni. Multinál dolgoztam, könyvelőként, nem szerettem a szakmám, a légkört meg főleg nem. De ettől független, sokszor kicsuszik az idő meg az energia is a kezemből. Nem tudom, mit tennék, még munka is lenne? Sokszor csak kovalygok egész nap, mintha mindjárt elajulnek, utana meg éjjel forgolodok, vagy a gyerekek nem hagynak aludni, mikor melyik. Szeretném magam osszeszedni, szeretném ismét jól érezni magam a bőrömben. Nem vagyok olyan öreg, csak 34 leszek. Régebben próbálkoztam pszichológussal, pszichiaterrel, de meguntam, körbe korbe jarkaltunk, a pénzem ment rájuk, érdemi változás meg nem volt. Nincs kedvem még újabbakat felkutatni, szórni rájuk az időt, energiát, no meg a pénzt. Tudom én is a múltbeli traumaim, hogy mit okozott az anyahiany, stb, de megoldás attól még nem volt. Úgy érzem magam, mint egy üres edény, és nem tudom mit meg hogyan csináljak, hogy ismét életképes legyek.( Vérkepem rendben van)

2022. jún. 3. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
inkább motiválatlanság. Keresd meg mit tanulnál szívesen, végezd el. Ott hasonló érdeklődési körű ismerősöket, barátokat is szerezhetsz. Utána meg azt dolgozhatod amit szeretnél
2022. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lehet veled, de én ugyanezt érzem.

Nekem se anyósom, se anyukám nincsen. Úgy érzem elmennek a napok, de én nem veszek részt benne. Nagyon durva.

2022. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Rutin, szokás, kiégés.

Lelkigyakorlat, új szokások, boldogság.

2022. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 Lenne, de már van egy diplomám. Még egy diploma nagyon sokba kerülne. Időben, pénzben egyaránt. Szakmakbol meg nem találtam olyat, ami érdekel,vagy megérné.
2022. jún. 3. 18:14
 5/9 A kérdező kommentje:
#3. Kifejtenéd a második sort bővebben?
2022. jún. 3. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Szomorú a soraidat olvasni, de jó, hogy a problémát már tisztán látod. Szerintem ne menj vissza oda, ahol ez előtt sem szerettél dolgozni. Válassz mást. Ha nem vagytok anyagilag megszorulva, válassz olyat, ami jelen állapotodban felemel. A cél az legyen, hogy nyugodt környezetben újra megszokhasd a felnőtt társaságot. Tedd félre a szakmai büszkeséget, mert lehet hogy nem a szakmádban találod meg ezt a munkát. Tojd le a véleményeket. Ha pl. ételfutár akarsz lenni felsőfokú végzettséggel, legyél az.
2022. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek hajlamosak a gondolataikban, meg az érzelmi világukban elveszni, mert nem tudatosult bennük, hogy nem azonosak sem az érzelmeikkel, sem a gondolataikkal.

Meditálj, relaxálj, stb.

2022. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem csak kiégtél kicsit. Bárki bármit mond, otthon lenni és a hivatásodon kívül tölteni éveket romboló tud lenni. Gyerekek szépsége ide vagy oda. Egy nagy mese, hogy az ember mentálisan ép tud maradni úgy, hogy megszűnik az összeköttetése a korábbi kis életével, a korábban naponta látott emberekkel, naponta tartott rutinjával. Sokunkat a covid is hasonlóképp megviselt, de ilyen a munkanélküliség is.


Valószínűleg felül fogsz emelkedni ezen pár hónap után. Ha mégsem javulna a helyzet, érdemes szakemberrel konzultálni, nem érzem jogosnak tényszerűen öregedésről beszélni 2-3 éves intervallumon belül.

2022. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gyerekem még, de hasonlóan érzek, semmihez nincs erőm. Én a covid alatt teljes home officet kaptam, ami miatt teljesen elszigetelődtem a világtól, pedig introvertált vagyok, annyira nem vágyom a nyüzsgésre, mégis teljesen elvesztem mentálisan.

Ha annyira nem a pénz az elsődleges, tudom kevés van ilyenből, de egy részmunkaidős lehetőséget is megfontolnék a helyedben, akár szakmán kívül is. Lehet, hogy csak egy kis változásra van szükséged.

2022. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!