Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor az emberek egy híresség...

Amikor az emberek egy híresség közelébe kerülnek, miért őrülnek meg?

Figyelt kérdés

Biztosan ismeritek a jelenséget. Mikor egy hollywoodi híresség feltűnik, a rajongók meg sikítozva ugrálják körül. Rosszabb esetben le is teperik/a ruháját szaggatják és stb.

Ez miért van? Nekem valahogy eszembe se jutna így viselkedni. Biztos, hogy van pàr személy, akikért én is odavagyok, tisztelek vagy rajongok, de valahogy eszembe sem jutna megkattant elmebetegként sikoltozni vagy randalírozni a közelében.


2022. jún. 5. 07:44
 1/2 anonim ***** válasza:
99%

A leteperés meg elájulós sikítás túlzás, azt csak az elmebeteged csinálják (meg esetleg a kistinik, akik amúgy is sokszor emocionálisan, kontrollálatlanul viselkednek életkoruknál fogva).


De! Amikor életedben először meglátod azt, akit tényleg nagyon-nagyon régóta követsz/szeretsz (a rajongás szót utálom, de végül is arról van szó), akkor annak igenis van egy olyan pszichés hatása, hogy "te jó ég, itt van élőben előttem, az én nagy kedvencem, itt áll!". Aki ezt letagadja, az vagy hazudik, vagy nem került még soha ilyen helyzetbe, így nem tudhatja, hogyan is reagálna igazából.


Nyilván "eszedbe sem jutna" így viselkedni, de ez nem is tudatos senkinek. Szürreális élmény a kedvencedet hirtelen magad előtt látni először. Aztán hozzá lehet szokni, így aki sok sztárral találkozik, az már persze nincs így.


Még egyszer mondom, nem a szélsőségesen őrült viselkedésről beszélek, hanem arról, amikor látod valakin, hogy tényleg nagyon örül egy-egy találkozásnak, de azért nem vetkőzik ki magából.

2022. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember nehezen tud uralkodni az érzelmein. Én is így vagyok ezzel, de azért nem sikítoznék, ha találkoznék egy olyan személlyel, akiért rajongok. A ruháit meg főleg nem tépném le senkinek.
2022. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!