Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vam még rajtam kívül aki...

Vam még rajtam kívül aki falra mászik az olyanoktól akik állandóan a pozitív gondolkodással jönnek és erre próbálnak téríteni?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy alapjában nem jó dolog pozitívan hozzá állni így bármihez, de az ökörség hogy CSAK ez bármi problémát megoldana, na meg az a duma, hogy ez meg az azért történt mert nem gondolkodtam elég pozitívan és bevonzottam
2022. jún. 5. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak a pozitív gondolkodás a lényeg, nem attól szűnik meg egy probléma, hogy pozitívan látod, hanem attól, mert teszel azért, hogy megoldódjon.


Nekem a negatív emberektől van herótom amikor 800x elmondja ugyanazt a problémát, nem tesz semmit, csak rinyál.

2022. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Én személy szerint nem. Amelyikük tudja is, hogy miről beszél, és érdemi megoldásokat kínál, azt élvezettel, őszinte érdeklődéssel hallgatom, és tanulni igyekszem tőle.
2022. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

NEM.

A pozitív gondolkodás lényege, hogy a problémák azért vannak, hogy megoldja az ember. Ha ez az alapbeállítottságod, akkor nem ülsz le hisztizni, hogy miért ilyen a sorsod meg másnak miért jobb, hanem végiggondolod, mit lehet, mit tudsz tenni, hogy jobb legyen. Ha AKARSZ tenni valamit, akkor jó eséllyel tudsz is, he meg elsüllyedsz az önsajnálatban, akkor egyre mélyebbre kerülsz.

2022. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%

Mert nem értjük a lényegét. Ezt már nem magyarázza meg senki. Pozitívan gondolkodni csak úgy lehet, ha az adott problémád biztos megszűnik! Mint amikor az orvos mondja a szülőnek, minden rendben lesz!

Tehát amivel küzdesz, kell garancia amiért biztosak lehetünk benne, hogy előbb utóbb a legjobb megoldásban lesz részed. De ezt nem elég gondolni, ha nincs alapja. Érted mit akarok mondani? Most lehetne egy példa erre, akár a betegség, anyagi nehézség. Megoldódik? Mikor? Hogyan?

2022. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hogy érted azt, hogy téríteni?
2022. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Jelen: a coach-ok, az MLM-esek, a vallási szektások ilyenek.
2022. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Én utálom az ilyen embereket, a rosszat is meg kell élni és fel kell tudni dolgozni, és ezen nem segít ez a majd minden jó lesz szöveg. A kibeszélés segít. Ilyen bugyuta elbagatellizálós vidítós szöveg számomra értelmetlen és értelmezhetetlen.
2022. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
7) vagy az is megoldás, ha felnő az ember, és nem picsog minden hülyeségen, mint egy óvodás...
2022. jún. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván csak a pozitív gondolkodástól még nem lesz minden happy.De pozitívan gondolkodni még mindig jobban megéri,mint negatívan.
2022. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb a realista pesszimizmus. Akkor még érhet pozitív csalódás, legrosszabb esetben meg nem ér váratlanul, ha vmi szar történik.
2022. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!