Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztályok miért...

Az idősebb korosztályok miért nem képesek gondolkodásmódjukat a korhoz illően igazítani és nem állandóan csak harcolni a változás ellen?

Figyelt kérdés

Több barátomnak és nekem is rendszeres, mindennapos családi veszekedések adódnak abból, hogy a szüleink maradiak. Sajnos vidéken lakunk, egy kis faluban, azonban a fiatalok már itt is szinte teljesen olyanok, mint a nagyvárosiak, az idősebbekkel ellentétben. A szüleink mégsem képesek ezt elfogadni. Például ma az miatt volt vita, hogy ők nem értékelik a szellemi értéket, a szellemi munkát, csakis azt, ha valaki a két kezével dolgozik, legyen az akármilyen buta ember, szerintük ő akkor is többet ér. Szerintük egy egyetemista, mondjuk egy leendő közgazdász hallgató sem intelligensebb, műveltebb egy bukdácsoló szakmunkásképzősnél. Egyetemista vagyok, sok ismerősöm van különböző körökből, így látom a különbséget. Ellenben a szüleimnek még egy rendes érettségije sincs. Szerintük nekünk, fiataloknak van elképestően rossz, hibás szemléletmódunk, és szerintük ezért csakis mi vagyunk a felelősek. Én azonban azt veszem észre, hogy inkább a szüleim korosztálya nem képes igazodni a mai normákhoz, nem képesek a szemléletmódváltásra, hogy 2011-et írunk, nem 1980-at. Több embert is ismerek a család barátai közül, akik még mindig a kommunistáknál tart, hogy mi volt 50 évvel ezelőtt, és ebben látják a hibát, ahelyett, hogy a jelen problémáival foglalkoznának - elvégre senkinek sem repül a szájába plusz falat kenyér, ha a kommcsikat szidjuk. Vagy például ha kocsikat nézegetek, azzal jönnek, hogy az ő idejükben csak trabant meg zsiguli volt, és miért vagyok ilyen nagyravágyó, hogy nem tartom jónak ugyanezeket. Vagy ha konditerembe akarok járni lány létemre, egyszerre leszólnak, mert inkább menjek ki futni az udvarra, minek ilyen helyre járni. A fogszabályzó meg hét kész luxusnak számított nekik, mert nekem lehetett, nekik nem volt. Nem is beszélve arról, hogy hogy merem megtenni, hogy 19 évesen nem vagyok önellátó, csak egyetemre járok - ők ennyi idősen már eltartották magukat. De ha gimiben rosszabb jegyet hoztam haza, akkor már voltam mindenféle lusta dög, aki semmire sem fogja vinni az életben.

Szóval miért nem képesek az idősebbek a szemléletváltásra, az igazodásra korunkhoz? Elsősorban a 40 felettiekre vonatkozik. Persze akinek nem inge, ne vegye magára, ismerek kifejezetten modern gondolkodású, jófej szülőket is.


2011. febr. 19. 12:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen az élet. Ők már nem fognak változni. Bár szerintem ez így, jó ahogy van. Hidd el pár év múlva a te gyereked teszi fel itt ugyanazt a kérdést rólad amit te a szüleidről.
2011. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem Te nagyon buta vagy...
2011. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
57%

Mert az idősebb korosztály ismeri a történelmet, és látott már karón varjút, és nem a tévé meg a divatlapok szentírásai szerint formálja értékítéletét és ízlését, illetve egész szellemi berendezkedését.

Éppen ezért eszébe nem jutna a józan észnek ellentmondó dolgokat csinálni csakmert a média ezt harsogja.

Ha meg akarod érteni a valódi életet, akkor zárd ki a médiát az életedből.

Továbbá próbáld kiszűrni az idősebb korosztályból is az agymosottakat, mivel ott is előfordulnak.


Egyébként meg mit vársz egy olyan ország vidéki lakóitól akiken már átsöpört két világháború, éheztek és fáztak és csak azt ehették amit a saját körmükkel kapartak ki a földből. Kerüld a konfrontációt, de haladj a saját utadon, és ne próbáld őket megváltoztatni, mert egyrészt nem a te dolgod, másrészt ők már erre nem alkalmasak, mert ha azok lettek volna akkor maguk is megtalálták volna az utat a változáshoz (sokan meg is találták).

2011. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Régen sem volt ez, hogy a szülők ilyen szinten lemaradtak, a mostani 2 generációra jellemző nagyon. Talán mi már jobban alkalmazkodunk majd, én legalábbis igyekszem mindent megtenni majd. :)

Egyébként jobb lenne, kedves 2., ha nem butáznál ok nélkül senkit, amíg neked nincs pontos álláspontod! Elég hülye viselkedés. És tudom, hogy igazam van, hiszen az sem jó, ha tanulok, az sem jó, ha nem tanulok, hanem dolgozom helyette, az sem jó ha foglalkozok a külsőmmel, az sem jó, ha nem foglalkozok magammal - semmi sem jó az én szüleimnek.

2011. febr. 19. 12:27
 5/39 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj, de egyetemistaként hogy merülhetett fel ez a kérdés?

Az egész életük egysíkú volt, így évtizedek alatt a gondolkodásuk is azzá vált. Becsontosodott, ők már így fognak meghalni valószínűleg.

A szellemi frissességhez fontos a megfelelő környezet, és nekik ez nem adatott meg.

2011. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem igaz, hogy nem adatott meg, mindenkinek megadatik akinek igénye van rá.


Van könyvtár, és könyveket is lehet kapni sokszor még ingyen is, a gondolkodásért pedig még szerencsére nem kell adót fizetni!

2011. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
65%
Legtöbb idősebb ember ilyen ők annak idején ezt látták hallották így nevelték őket mert akkor ez volt a jó. Itt a probléma ottvan hogy a szüleid nem ismerik a mai technologiát annyira mert manapság azok is megélnek akik bemennek egy irodába és egész nap a számítógép előtt ülnek, persze eztis fel lehet fogni két kezü munkának. Mai világba hogyan lennél önellátó 19 évesen kevés munkalehetőség kevés fizu magas rezsi meg élelmiszer díjak. Szüleid már nem változnak ez tény, nagyapámnak is vettünk annó egy nagyon kényelmes ágyat amin nem fájt volna a dereka meg minden és jóbban is aludt rajta de 3 nap után már az ős régi ágyán aludt.
2011. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként meg ne hidd, azt kérdező, hoyg a kétkezi munkához nem kell szakértelem!


Az én nagyapám tudott gyümölcsöt nemesíteni, szőlőt oltani, minőségi élelmet termelni a semmiből, viszont gőze sem volt a diferenciálegyenletekről.


Én egyszer áltam neki kertészkedni, de 2 hónap alatt kirohadt minden és felverte a gaz :D:D:D

2011. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló. Köszönöm az értelmes választ. :) Egyébként az én szüleim nem éltek át semmiféle borzalmat, mint például világháború, annál fiatalabbak. A nagyszüleim átélték, de ez ennyire kihatott volna a következő generációra is?

Mindemellett pont én vagyok az az ismerőseim közül, aki nagyon keveset foglalkozik a médiával. Közben bekapcsolom a tv-t, de inkább csak a zene adókat nézem, zenét hallgatok, vagy megnézek egy csöpögős sorozatot, esetleg egy történelmi filmet, vagy drámát, de soha nem néznék meg olyat, mint a ValóVilág, vagy a Mónika show... ezek népbutítások, én is nagyon jól tudom, inkább elkapcsolom, ha ilyen megy. Ha mégis valami buta műsort nézek, azt sem veszem komolyan, tudom, milyen manipuláló hatásúak.

2011. febr. 19. 12:33
 10/39 anonim ***** válasza:
61%

Figyelj! Az mindig jó ha tanulsz, merta tanulás egy hosszú távú befektetés, akkor nem jó, ha pillanatnyi megélghetési problémákkal kell küzdeni amikkel nem bír az ember!


Szerintema szüleid csak azt akarják, hogy a saját lábadra állj!

Mert az iskolákban megtanítanak mindent, csak azt nem hogy hogyan kell megélni önerőből hitel nélkül!

Nem tudom hogy dolgozol a sulid mellett? Vagy ők tartanak el?

Én ajánlom neked a távoktatást a nappali helyett meg valami munkahelyet. Szerintem ha látják, hogy le tudsz tenni valamit az asztalra minden hónapban mégha nem is sokat akkor másképp fognak a dologhoz állni. De igazából meg semmi közük hozzá.


Ha nem hagynak békén akkor költözz el.

2011. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!