Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rekesztik ki a "mama...

Miért rekesztik ki a "mama hoteleseket"?

Figyelt kérdés
Nem mindenki önszántából "mama hoteles". Vagy túl nagy szélsőségesség van és ez ki van zárva?
2022. jún. 5. 19:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%

Senki se rekeszti ki őket, pl ez nem minden nőnél kizáró ok , én is a szüleimmel élek és a párom is, engem nem érdekel semmi csak hogy szeressük egymást és jól érezzük magunkat együtt.

Ez max csak gyakorin megy így hogy kirekesztik meg fikázzák őket de a való élet teljesen más.

2022. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
18%

Itt ezeket a dolgokat kettéválasztanám.


1. Vagyunk egypáran, akik mamahotel alatt nem azt értjük szimplán, hogy valaki a szüleivel lakik. Annak lehet többféle módja és oka, emiatt én nem ítélek el senkit. De amikor tényleg hotelszerűen lakik vki a szüleivel, az zavar. Amikor a segge ki van nyalva, a saját szobáját sem takarítja ki, egy kenyeret nem vajaz meg magának, "mer' anyám úgyis megcsinálja", nem segít be a házimunkába, be sem fizet a kasszába, csak él, mint Marci hevesen, rosszabb esetben nem is dolgozik... az nem szimpatikus, amikor valaki ennyire sem önálló és parazitáskodik. Félő, hogyha egy ilyennnel összejövök, és esetleg összeköltözünk, vagy anyu nyakára akarna költöztetni, vagy ha nem, akkor elvárja, hogy folytassam azt, amit anyuka megcsinált neki, és pótanyja legyek meg házicseléd. Azt meg kösz, de nem.


2. Azok közül, akiknek meg konkrétan a szüleivel élő srác sem pálya, vannak, akiktől szerintem ez reális elvárás, mert a legtöbb ember azért magához hasonlót szeretne. Egy önálló lakással rendelkező felsővezető nő jogosan várja el a párjától, hogy ne lakjon anyja-apja nyakán. És igen, van pár szegény lány, aki ezt elvárja, de azoktól ez nem reális elvárás, és nem rájuk kell akkor hajtani.

2022. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
63%

Mert irigykednek, hogy nem kell albit vagy hitelt nyögniük.


Meg mert a nők a lakásodból mérik, hogy mennyi lóvéd van.

2022. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
60%
Sehonnan nincsene kizárva.
2022. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
23%

Mamahotel = otthon lakik ÉS kiszolgáltatja magát.


Felnőtt gyerek nem kell.

2022. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
72%
Nincs bennem kirekesztő szándék, viszont közös témák híján elhalt a kommunikáció egy mama hoteles kollégával. Nem vagyunk hasonló élethelyzetben, így más dolgokra fókuszálunk. Ő arról ábrándozott, mi mindent fog megvenni az első itteni fizuból és nem értette, én miért nem vagyok lelkes? Nekem viszont nem zsebpénz a fizetésem, amit csak élvezeti dolgokra költhetek. A létfenntartásomat fizetem belőle, és ebben nincs semmi kirívóan örömteli. Én főzni tanulok, rá az anyja főz, így ő meg az én lelkesedésemet nem tudja átérezni a konyhaművészet iránt. Nekem már nem hiányzik a tv, elég az internet. Neki a szülei révén jelen van az életében, és néha nem érti, miért nem ismerek bizonyos műsorokat. És még ezer apróságot tudnék mondani, amikben különbözünk, nem találjuk a közös témákat.
2022. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

1. Aki túlkorosan otthon lakik, annak hiába nincs kinyalva a hátsója, hiába nem szolgáltatja ki magát, autómatikusan ez a bélyeg rá. Persze lehet mondani, hogy ne foglalkozzunk vele ki mit gondol róla. Ez egészen addig rendben is van, amig nem származik kára belőle az embernek.


2. Nem csak párkapcsolati lehetőség terén vannak kiirekesztve, vagy barátilag nem állnak velük szóba, de munkahelyeekenn is megy a kirekesztés, ami azért a 22-es csapdája, mert ha egy "mama hoteles" nem kap olyan állást, vagy egyáltalán nem kap emiatt állást, akkor nem tud kiszabadulni sem a mama hotelből. Na ez már pl. egy olyan indok, amikor kára származik az embernek abból, hogy mmit gondolnak róla.

2022. jún. 5. 20:54
 8/43 anonim ***** válasza:
23%
2# Ezt nem reális elvárásnak hívják, hanem érdeknek. Az ilyen nem érdemel hűséget. Ha magyarázni kell hogy miért nem, az baj.
2022. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%
Próbáltam mama hotelessel, nekem nem ment. Az nem normális, hogy valaki 32 évesen még nem tudja ellátni magát, ráadásul ezek a jócskán felnőtt férfiak mindig azzal indokolják, hogy anyunak kell a segítségük, pedig szerintem meg fordítva. Nem élnék együtt senki anyjával. A sajátommal sem, pedig szeretem. A munka világában nincsenek hátrányban, csak nekik nem olyan fontos, ezért általában nem túl dolgosak.
2022. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
72%
Na azért az, hogy valaki a mama hotel miatt nem kap állást, erős túlzás! Olyan simán lehet, hogy amikor már megkapta az állást, nem teljesít jól, és ennek lehet oka az elkényeztetettség. Na de olyan interjút még nem láttam, ahol rákérdeztek volna hogy a szüleimmel élek e vagy sem. Pedig jónéhány helyen megfordultam két álláskeresési időszak alatt. Szóval ez erősen torz kép, amit ide hánytál.
2022. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!