Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rekesztik ki a "mama...

Miért rekesztik ki a "mama hoteleseket"?

Figyelt kérdés
Nem mindenki önszántából "mama hoteles". Vagy túl nagy szélsőségesség van és ez ki van zárva?
2022. jún. 5. 19:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
82%
Engem is érdekelne a szitu. A szakmai kérdések után: "Még egy utolsó kérdés. Ön az anyukájánál lakik?" Vagy hogy? Sok állásinterjún voltam már, de ilyet sosem kérdeztek.
2022. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
77%
Nem állítottam, hogy ez bárhol helyén való. Az érdekel, tőled milyen munkaköröknél kérdezték meg? Igazán érdekelne. Mint mondtam, csak egy felsorolást kérek.
2022. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
72%
Egy üres saját lakásba könnyebb átmenni egy esti kávézásra.
2022. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
A priviben való fenyegetőzést abba lehet hagyni.
2022. jún. 6. 06:21
 35/43 A kérdező kommentje:

Tehát!


Sok ismerősöm kapott ilyen kérdést. Én pl. adatrögzítés és áruházi értékesítésnél. Egyik sem volt olyan állás, ami egy érettséginél több végzettséget kér. Szóval érdekelne, hogy szerintetek melyiknél jogos a kérdés.


A stílusomat való kifogásolás akkor lenne releváns, ha nem kezdtél el/nem kezdtetek volna el személyeskedni. Addig én is más hangnemben írtam.


Hogy kivel élek, na az egy csapda kérdés, mert ha azt mondom hogy igen itthon lakok, akkor jön a további zuhatag, hogy jaj azért pattogok. Ha meg nem, akkor meg az jön, hogy "akkor ha nem benne élek, mit pattogok? Nincs rálátásom, nem vagyok hiteles." Szóval ez a kérdés lényegtelen is, érdemi párbeszéd szempontjából.


A fenyegetőzésről meg annyit, (Palinka2345) hogy épeszű értelmes ember nem fenyegetőzik úgy, hogy annak nyoma van (pl. írásos), mert ha még véletlenül történne is velem valami, akár volt közöd hözzá, akár nem, ott vagy a privátomban névvel és bizonyítékkal. ;) Mellesleg beírtam a nevedet keresőbe... Látom máshol sem bírtál viselkedni. :D

2022. jún. 6. 06:56
 36/43 anonim ***** válasza:
76%

Örülök, hogy miután harmadjára is megkérdeztem, sikerült válaszolni. Köszönöm szépen.


A családi állapot megkérdezése amúgy törvénytelen. Éppen azért, mert együtt élő fiatal párok esetében nagyon is elterjedt a diszkriminálás. (A munkáltató attól fél, hogy gyereket vállalnak a közeljövőben.) Ha legközelebb ilyet kérdeznek tőled, gyanakodj erre az okra, emellett tudd, hogy törvénytelen és ha nem vagy nagyon megszorulva, hagyd is ott őket. Egy ilyen hozzá állás a cég részéről nem jó kezdet. Mint mondtam, én még sehol nem kaptam meg ezt a kérdést, holott megjártam pár interjút. Szóval vannak normális helyek, válogass amennyire megteheted.

2022. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Tisztában vagyok vele, hogy törvénytelen a kérdés, sőt azzal is,hogy nem vagyok köteles erre válaszolni, sőt még azzal is, hogy ők sem kötelesek felvenni.

Az álláshirdetésekben meg nincs kiírva, hogy ez egy normális vagy abnormális munkahely.

2022. jún. 6. 10:08
 38/43 anonim ***** válasza:
73%
Ez esetben mindent tudsz, amit tudnod kell. Sok sikert az életben!
2022. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ettől függetlenül a felvetett jelenség mindhárom értelemben us létezik, amellett én nem zárom ki azokat az okokat, amiket te felvetettél, hogy miért kérdeznek rá az állásinterjún erre. A kettő egyébként sem üti egymást.
2022. jún. 6. 12:23
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem Balintka fenyeget? 😅
2022. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!