Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar a dicséret? Más...

Miért zavar a dicséret? Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Mindig is így volt (emlékezetem szerint), hogy bókolnak (külsőre mondjuk) az inkább zavar, minthogy örülnék neki. Azt is többször észrevettem, ha valaki megdicsér ha valamit jól csinálok, utána elkezdek bénázni. Vagy ha mások előtt dicsérnek az idegesítő számomra. Miért vált ki ilyet belőlem pozitív dolog? (És ezt nem úgy értem, hogy azt szeretem ha szidnak vagy bántanak, mert persze az nekem is rosszul esik, de azzal szerintem szinte mindenki így van)
2022. jún. 7. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Sokszor manipulálni akarnak vele, ettől lehet rossz érzése az embernek, meg attól, ha gyenge az önértékelése, mert ilyenkor nem hiszi el, hogy megérdemli a dicséretet. Aki dícsér, az jogot formál arra is, hogy kritizáljon, ez is okozhat szorongást.
2022. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány.
2022. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, nem érzed magad elég jónak, ezért legalább részben alaptalannak érzed a dicséretet. Utánna meg jön a megfelelési kényszer, ami persze zavar, flusztrál, megbénit, ezért hibázol. Idővel talán magabiztosabb leszel, és jobban birod majd a dicséretet. Amennyire tudod, probáld távolságtartó modon fogadni, a kritikát és dicséretet is.
2022. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jol irjak az elottem szolok: alacsony onbecsules

En is ilyen vagyok, haritom a dicseretet, vagy a dicserot kezdem el dicserni. Ma mar kevesbe, mint regebben, de ehhez kellett pszichologus.

Ajanlom az Onbecsules c konyvet, ket francia pszichologus irta, nagyon jol reszletezik, hogy mi a jellemzo az ilyen emberekre.

2022. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. jún. 8. 06:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt nálam vásárlás céljából apuka, meg lánya, apuka agyondicsérte nekem a lányát, mire a lánya ritka paraszt módon nekiesett az apjának, kb mintha az apuka leszidta volna...

Csak néztem nagyot.

És nem kicsit alázta meg előttem az apját.

Erősen megfelelési kényszeres volt a leányzó, nagyon tudálékosan beszélt mindenkivel, az látszott rajta, hogy kifejezetten irritálja, ha valaki okosat merészel mondani.

Szerencsére akkor láttam utoljára őket, legközelebb már nem lettem volna kedves a lánnyal.

2022. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ilyen problémám mondjuk nincs, mint ahogy ezt a leányzót leírtad, igazából annyi, hogy dicséret hallatán max egy félmosolyt elengedek, de inkább úgy teszek, mintha nem hallottam volna :D
2022. jún. 8. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!