Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen helyzetekben idegesít...

Milyen helyzetekben idegesít a dícséret?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szarkazmusként használják mert elb..sztam valamit xd
2021. márc. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érzem, hogy aránytalan, vagy egyáltalán nem szolgáltam rá, olyankor kellemetlenül érzem magam.
2021. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl. amikor érzem, hogy csak azért mondja, mert be akar vágódni nálam, és utána rögtön fog kérni tőlem egy szívességet.
2021. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag mindig. Azt hiszem tudom reálisan értékelni a saját teljesítményem.
2021. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. mindig, mert tudom, hogy hazugság. De mondok egy példát, az angoltanárom nem bír engem, mert ugyan a nyelvtant értem, de semmiről nincs véleményem. Olyan vagyok, hogy 2 mondatban elmondok valamit, aztán ossza be magának, nem tudok részletekbe belemenni, ha nem érdekel a téma. Pár osztálytársam (akik nem ugyanahhoz az angoltanárhoz járnak, tehát nem hallják, mi van ott) egyfolytában azzal jönnek, hogy én vagyok ott a legjobb, és tudnék beszélni, csak nem akarok, stb. Nyilván azért mondják, hogy mondjanak valamit, még meg is értem, hiába hülyeség. De más esetekben sem hiszek soha dicséreteknek, mert én tudom az igazat, hogy egy életképtelen szardarab vagyok, és nem érdemlem meg.
2021. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindig.
2021. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor nincs arányban a dícséret mértéke a befektetett munkával.
2021. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor házimunkát végzek, pl. vasalok, söprök, teregetek, stb... vagy valami olyat csinálok, amit bárki meg tud csinálni. Azokat nem azért csinálom, hogy dicséretet várjak érte. Viszont dicséretnél (bármikor) már csak azzal ki lehet verni nálam a biztosítékot, ha valaki úgy fogalmaz, hogy "ügyeske vagy". Ettől az "ügyeske" szótól felmegy bennem a pumpa :D
2021. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

engem a külsőmre zavar, mert tudom hogy nem nézek ki jól, nemes egyszerű őszinteséggel az általános iskolai osztálytársaim tudatták velem, de pl gimiben meg folyton kaptam a dicséretet, és nagyon idegesített, mert tudtam, hogy vagy gúnyos, vagy pedig szánalomból ered, nagyon kellemetlen volt és alig vártam hogy az illető befejezze

anyutól közömbös, hiszen neki "szép" leszek mert a gyereke vagyok, apa már szintén reálisabban lát..:(

ha valami munkámra vagy teljesítményemre mondanak pozitívat, azzal semmi bajom, szívesen fogadom és jól esik, csak őszinte legyen

19L

2021. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem mindig.
2021. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!