Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogadják el jobban az...

Miért fogadják el jobban az emberek, ha egy nő jár pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Ha egy nő jár pszichológushoz, az semmilyen (negatív) reakciót nem vált ki az emberekből, nem kezdenek el másképp tekinteni rá, de amint egy férfi áll elő, hogy pszichológushoz jár….hát jajj

2022. jún. 9. 07:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
10-es vagyok, bocsi, hogy eltértem a témától! A kérdésre válaszolva: mert az emberek marha sok dologban megkülönböztetik a két nemet. Pl. ha egy nő kőművesnek áll, azt furának tartják. Ha egy férfi óvóbácsinak, azt is, igaz, ezek többnyire nem káros sztereotípiák. Ha viszont egy nő káromkodik, akkor nem nőies, de már arra is lehet kapni ilyen kommentet, ha nem hord szoknyát, nem hosszú a haja vagy nem ül "nőiesen". A férfiaktól pedig nagyon sokan azt várják, hogy tipikus macsók legyenek kb. minden értelemben. Negatív érzelmeket ne mutassanak ki, soha ne sírjanak, maximum egyszer, ha meghal az édesanyjuk... Igen, hallottam már ilyen véleményeket. Ugyanezek az emberek semmi furcsát nem találnak abban, ha egy nő néha sír. Teljesen ugyanez a helyzet egyesek szemében a pszichológussal. Egy nőnek megengedett, hogy "elgyengüljön", és ehhez még segítséget is kérjen, de egy férfinak nem. Akik ezt hiszik, nem csak fura és ódivatú sztereotípiák alapján működnek, de azt sem teljesen értik, mire való a pszichológus (ami amúgy szintén elég gyakori, és néhányan mindkét nemet elítélik miatta sajnos). Úgyhogy biztosan nehéz, de nem kell velük foglalkozni, normális emberek megértik az ilyet.
2022. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem embertípustól függ, hogy valaki elfogadja-e. Viszont ha valaki elfogadja, az nem válogat, hogy férfi vagy nő vagy.


Míg aki nem fogadja el, az nemtől függetlenül lenéz miatta.

2022. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember még mindig 2 IQ-val rendelkező nyálgép, akik tele vannak előítéletekkel. Minden "a nőknek/férfiaknak miért lehet x míg a férfiakat/nőket lenézik érte" megválaszolható ezzel.
2022. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt gondolják hogy a nők ilyen kis empatikus, érzékeny virágszálak, akiket meg lehet bántani, meg össze lehet törni a szívüket. A férfiak szerintük kemények mint a kőszikla, nem sírnak, nem törnek össze bármi is történik velük, ők a dicső védelmezők és családfők szegény gyengécske nők mellé. Pl a Legendás Állatok és Megfigyelésük főszereplőjének sztereotipikusan nőies tulajdonságai vannak (szégyenlős, gyengéd, gondoskodó) és kb az összes nevesebb lap leszólta mondván mi az, hogy egy férfi így viselkedik.
2022. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem aki elfogadja, hogy valaki pszichológushoz jár, az mindkét nemnél elfogadja, aki pedig lenéz emiatt másokat, az mindenkit lenéz ilyen esetben.
2022. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!