Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Munkában miért van önfegyelmün...

Munkában miért van önfegyelmünk, míg szinte bármi másban ellustulunk?

Figyelt kérdés

Most vegyük az átlag dolgozó embereket, simán mindenki eljár dolgozni, van aki fizikai, van aki szellemi munkát, van aki több műszakban, kevés alvással, akár egészsége kockáztatásával is de a lakásod, házad felépíted hitellel vagy ahogy tudod, másodállást is vállalsz stb.


Ehhez koncentráltság és önfegyelem kell egy életen át. Ugyanakkor lehet hogy egész életedben testsúlyproblémákkal küzdessz, alkohollal vagy egyéb káros szenvedéllyel, vagy szeretnél több pénzt és egy diplomát, de ezekben a dolgokban mégsem tudsz önfegyelmet gyakorolni.


Akiknél van ilyen önfegyelem probléma (mert ez ugye nem általános) annak mi az oka?



2022. jún. 9. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak jobban van tétje.
2022. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem a munkában sincs
2022. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert annak van tétje. A többség, ha elveszti az állását, komoly problémákba ütközik és nem talál egykönnyen jó helyet.


Mondjuk itt vagyok én ellenpéldának, amíg nem olyasmit dolgoztam, ami szakmailag engem szolgált, sokkal jobban beleszartam, mint az egyetemi tanulmányaimba, amit mellette folytattam, vagy a sportba, illetve bármelyik hobbimba. Ha monoton, 2bites feladatokat kaptam, sokkal igénytelenebbül dolgoztam, mint most, mikor otthon még külön utánanézek dolgoknak, hogy jól csináljam másnap.


És sajnos az sem motivált, hogy kivágnak (ami nem történt meg), mert viszonylag könnyen találtam eddig állást, pedig párszor már váltottam.

2022. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"egész életedben testsúlyproblémákkal küzdessz, alkohollal vagy egyéb káros szenvedéllyel"


Na mondjuk ez sokaknak a munkájuk miatt van. :D

2022. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én egyre kevésbé viselem el a munkában a kötöttséget, szárnyalni akarok, nem pedig szar-nyalni... Szóval nekem a munkában sincs meg az önfegyelmem, simán megmondom, ha valaki köcsög, vagy nem vagyok képes az adott feladatra. Persze, emiatt nem vagyok az adott helyre bebetonozva, de különösebben nem is hat meg, a jég hátán is megélek. Még...
2022. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem azért, mert motivál, hogy fizetést kapok érte. Pl az otthoni takarításnak csak annyi haszna van, hogy
2022. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Véletlenül átküldtem hamarabb. Szóval ha az otthoni takarításért fizetnének, akkor én tuti szívesebben végezném. De mivel az eredménye csak ideig-óráig látszik és újra kell csinálni, elég unalmas feladat. Persze ha nem végzi el az ember, akkor a hiánya is meglátszik. Irigylem, akihez takarító jár, mert nekem speciel a 25 négyzetméteres garzont is fárasztó rendben tartani munka mellett.
2022. jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre egyébként van egy elmélet. Elvileg az emberek alapvetően egy nap állandó mennyiségű akaraterővel bírnak és azt osztják be. Ez persze lassan fejleszthető és minden embernél más, de egy embernél nagyjából állandó. Ha a munkára "használod" el az akaraterődet, akkor kevésbé marad bármi másra.


Ezt az elméletet egyébként én is megfigyeltem magamon. Ha sok minden egyéb van, magánélet, egyetem, munka egyszerre az egészségemre kevésbé figyelek, nem sportolok rendszeresen. Ha pl. csak dolgozok, mint nyáron, akkor marad energiám, akaraterőm minden nap sportolni, egészséges kaját enni.

2022. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért mert dolgozni muszáj, minden más meg opcionális.
2022. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hülye állatok vagyunk. Külön odafigyelés nélkül legalábbis. Ami a távoli jövőben hozna tartósan jót, az önmagában semmit nem húz a nekikezdési hajlandóságon, a félholtan is küzdeni akarást meg főleg nem hozza be. Ellentétben a fejünk fölött lebegő még nagyobb szívásokkal.
2022. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!