Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetném ki...

Hogyan fejleszthetném ki magamban azt az egyenességet és önfegyelmet, ami egy katonának van?

Figyelt kérdés
Szeretnék jobb jellem lenni, de az az igazság, hogy puhány vagyok, sokszor nem tartom be a magamnak tett ígéreteimet, sok dolgot szégyellek, letagadok és sokszor mellébeszélek. Állandóan mérlegelek ahelyett, hogy cselekednék. Nem tudom, milyen családapa leszek így.
2020. dec. 13. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A katonanak sincs csak ugy egyenessege meg onfegyelme, azt a kikepzes soran beleverik. Neked is valoszinuleg csak a jo pelda hianyzik, meg valoszinuleg par ordas nagy pofon az elettol, hogy megvaltozz.
2020. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, kialakíthatsz magadnak önfegyelmet. Ehhez elhatározás és kitartás kell.


Sokkal jobban és fogod becsülni magadat, ha képes leszel betartani a saját magadnak tett ígéreteidet.


Nem könnyű út, sokáig fogsz harcolni. De megéri, mert egyrészt sokkal proaktívabb és cselekvőbb leszel hosszú távon, másrészt pedig tényleg kihúzott gerinccel fogsz járni, és ez belső tartást ad.


Hogy kezdj hozzá? Kezdd kicsiben!


Tegyél magadnak apró ígéreteket: pl. mértékletességet tartok valamiben, vagy megpróbálok leszámolni valamilyen rossz szokásommal.


Egyszerre csak egy dolog legyen, és ha sikerül, akkor léphetsz a következőre.


Fontos, hogy amikor megkísért valami, aminek ellen akarsz állni, gondolj arra, hogy mennyivel jobban becsülöd magadat később, ha sikerül elkerülnöd.


Így a szégyent szép lassan magad mögött hagyhatod, mert egyre több mindenért vállalsz majd felelősséget, és teszel is meg.


Az első válaszoló által írt módszer, hogy valakibe ezt beleverik, nem ugyanaz, mint önmagad megszerezni. Az első ugyanis egy kényszer, ami ellen fellázhadhatsz, nem kialakított belső érték, ami tartósan megmarad.

2020. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, hogy milyen ígéreteket teszel magadnak, ha mondjuk olyan, hogy "soha nem eszek csokit", az nagy hülyeség, mert ezt nem bírod betartani. Én se, a szomszéd se. De ha mondjuk "egy hétig nem eszem csokit", az akár betartható lehet.


A szégyennel nincs baj, az egy természetes dolog, ha olyat csináltál, ami szerinted nem jó. Ilyenkor mondhatod, hogy "drágám, elittam a pénzt, nagyon szégyellem magam. Tudom, hogy ez máskor is megtörténhet, szerinted hogy tudnám magam visszafogni."

2020. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!