Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is zavar, ha bámulnak...

Titeket is zavar, ha bámulnak a buszon?

Figyelt kérdés

Ma egy elég kellemetlen eset is történt emiatt: leült velem szemben egy tizenévesnek tűnő lány, majd a szemem sarkából láttam hogy többször felém néz, amikor ránéztem ő konkrétan az arcomba nézett. Elkezdtem erre mérges arccal nézni, hogy akkor talán majd észreveszi magát és végre másfelé nézelődik. Nem, ehelyett elővette a telefonját mintha kamerázna engem, gondoltam én is ugyanezt teszem, mire eltakarta az arcát és átült messzire, valahova a busz elejébe, nem is láttam szerencsére. Először még örültem is ennek, de aztán észrevettem hogy egy kb. középkorú pár ezután nagyon felém kezdett el bámulni, hajlongattak mindenfelé hogy láthassanak a többi utastól. Az volt az érzésem hogy a bámulós kiscsaj úgy állíthatott be valamit, mintha én lennék valami bámulós perverz aki még kamerázza is, esetleg a busz elején ennek hangot is adhatott a többi utasnak. Később két másik utassal hárman szálltak le, és a megállóból még felém is mutatott...fúúj, te jó ég, most hogy lehet elkerülni az ilyet hogy ne én legyek a félreértett??

Amúgy én is lány vagyok csak valamivel idősebb, de se nem vagyok szatír és a lányokhoz sem vonzódom, egyszerűen csak tényleg zavarni szoktak néha a bámuló utasok.


Egyébként halkan megjegyzést is tettem neki először a bámulás miatt, de akkor ezek szerint nem hallhatta ha tényleg így félreértette.


Olyan undorító hogy ilyen tapintatlanul bámulnak egyesek a tömegközlekedésen és még én jövök ki rosszul a helyzetből...


Más is van hasonlóan? Mit tettetek volna?



2022. jún. 10. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Igen, idegesítő. Sosem értettem ezt, van, hogy végigszkennelnek tetőtől talpig. Amikor másoknak mesélek erről, akkor szerintük ezt nem kell ennyire felfújni, mert mindenki ezt csinálja. Hát nem tudom, én ezt nem csinálom. Engem nem érdekelnek ennyire idegen emberek, hogy végiganalizáljam őket. Régebben egy depresszívebb korszakomban, idegből egy másik lánynak odaszóltam emiatt, aztán égett is a feje. De azóta jó pár év eltelt, már ilyet nem csinálnék. Esetleg ha valaki nagyon bámul, és nagyon feltűnően is teszi, és nem zavartatja magát, akkor talán ma már csak annyit kérdeznék tőle, hogy elnézést, segíthetek valamiben?
2022. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
82%
Idegesít de már jó ideje letojom. Csak vannak rossz emlékeim gimis koromból, amikor c-típusokkal teli távolsági buszon utaztam napi 2 órát suliba, sokszor olyan gusztustalanul bámulták a lányokat, az sem volt szokatlan, ha fogdosódni próbáltak. Kellett pár év, amikor az új lakhelyemen megszoktam, hogy aki bámul, az többnyire tényleg csak bámul, amit bunkóságnak tartok ugyan de nem jövök tőle idegbe.
2022. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Engem egyáltalán nem zavar, ha megbámul valaki. Viszont azt rühellem, ha utánam füttyögnek, meg beszólogatnak a primitív férfiak, meg azt is utálom, amikor vad idegenek odajönnek hozzám beszélgetni a buszon. Sajnos ezek gyakran meg szoktak történni velem, pedig nem vagyok szép és nem is mutogatom magam soha.
2022. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egyáltalán nem az történt, amire gondolsz. Legközelebb ülj olyan helyre, ahol nem ülhet le veled szemben más.
2022. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!