Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INFJ/INTJ típusú emberek,...

INFJ/INTJ típusú emberek, tapasztaltatok már hasonlót? Mi segített?

Figyelt kérdés

Nem tudok jelen lenni a pillanatban, a gondolataim is állandóan máshol járnak. Csinálom, amit kell, élem az életem, de ezek megnehezítik a mindennapjaimat és kezdem unni. Nem akarok ennyit agyalni dolgokon, totál feleslegesen, mégis mindig visszacsúszok ide.


Amikor reggeltől estig tele van zsúfolva a napom, és csak az van bennem nap végen hogy végre aludjak, akkor ezzel nincs gondom, de nem csinálhatom minden nap ezt, szinte teljesen le kell merülnie az energiaszintemnek hogy kilépjek a fejemből és ne agyaljak túl mindent. Stresszesebb időszakaimban ez még rosszabb, vagy ha valami nyomaszt, zavar, érzelmileg hat rám. Pedig szimplán el kellene engednem ezeket, de én csak pörgetem le magamban folyamatosan és agyalok rajta. Amikor pedig épp nem vagyok stresszes vagy érzelmileg megrekedt, akkor meg máson gondolkodom, hogy mi miért van, miért történik így, mi értelme van. A múlton és a jövőn is rágódom.


Már többször is eljutottam oda, hogy elegem van ebből és nem akarok így élni, de nem tudom hogyan kerülhetnék ki ebből az állapotból, és egy egészséges megoldást találni, hogy azokon a napokon is, amikor nem merítem le magam teljesen, jól érezzem magam. Mert mindig ott van a fejemben, állandóan kísértenek a gondolataim és csak hátráltatnak. Nem tudok nem gondolni rá. Jó az életem, de boldogtalan vagyok magam miatt.


2022. jún. 12. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem de TKLPW emberek már igen!
2022. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valakinek mindig sikerül bedobnia ezt a poént, nem, továbbra sem vicces :)
2022. jún. 12. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok. Gyakorlatilag a fejemben élek, nem is a külvilágban. Viszont, veled ellentétben én nagyon élvezem. Számtalan rossz, nehéz időszakot vészeltem át és vészelek át így most is. El tudok menekülni a hétköznapi unalom, a problémák és feleslegesen idegesítő dolgok és emberek elől. Olyan helyeket, világokat, történeteket találhatok ki és élhetek meg, amilyet csak akarok. Ott vagyok, ahol lenni támad kedvem, ahányszor és ameddig szeretném. Szerintem ez adomány, nem átok.
2022. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképp vagyok ezzel, mint a harmadik válaszoló. Az álomvilágomban nagyon jól érzem magam, a valóság elől viszont menekülök, amikor csak lehet. INTJ a személyiségtípusom.
2022. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is INTJ vagyok 😁


/3-as voltam/

2022. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én INFJ vagyok. A valóság többnyire nem tetszik. Szeretek álmodozni. Én ezt sosem éreztem adománynak (#3), azt gondolom, hogy mindenki tud ilyet. Vagy nem? Az álomvilágomban nagyon jól érzem magam, de ha teljesülne, már nem is tetszene. Nem akarom kézzel foghatóvá tenni.
2022. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én INFJ ként nagyon kreatívnak tartom magam, nem vagyok egy jó rajzos de van amikor csak random beugrik az agyamba egy kép amit vázlatosan lerajzolok és a fejemben(néha le is írom) egy nagyon összetett történetet rakok össze.

Ha nagyon magam alatt vagyok akkor a zene az ami segít, meg ha a közeli barátokkal vagyok.

2022. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Hogy tapasztaltam - e hasonlót?Állandóan gondolkozok vagy aggódok valamin.Semmi se tud igazán lekötni.Filmezés közben például rajzolok vagy színezek.Soha se tudok annyira elfáradni, hogy mélyen aludjak. Megértelek.

2022. okt. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!