Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan akarja valaki eldönteni...

Hogyan akarja valaki eldönteni, hogy helyes úton jár-e, ha ezt sem tudja, mit is akar igazán?

Figyelt kérdés
Egy pszichológiai weblapon olvastam: "Az egzisztenciális szorongások, olyan alapvető kérdések, amelyekkel pusztán emberi mivoltunk miatt kell szembenéznünk. Mivel mindannyiunk ideje véges, előbb-utóbb találkozunk az élet elkerülhetetlen bizonytalanságából fakadó kérdésekkel. Mi értelme az életemnek? Fontos vagyok másoknak? Fognak rám emlékezni? A megfelelő úton haladok?" Kérdezem én! Milyen kérdés az, hogy a "Megfelelő úton haladok?" amikor sokaknak fingjuk sincs arról, hogy mit szeretnének? Honnan dönthető el, hogy mi helyes és mi nem, egy céltalan társadalomban? Ez kb olyan, mint amikor egy "nagytudású" HR-es bekérdez az interún: "Milyen hibáid vannak?" Én ilyenkor visszakérdeznék: "Hiba? Az meg mi?" - hiszem, hogy nem hibáink vannak, hanem tulajdonságaink. Attól lesz hiba vagy erény valami, hogy milyen kontextusba és preferenciarendszerbe helyezzük. Mindig ezzel példálózom: "Rekedtes, fátyolos, mély hangom van. Ez hiba vagy előny? Hát attól függ! Ha mezzoszoprán operaénekes szeretnék lenni, akkor nyilván hiba, de ha pl telefonos ügyfélszolgálatos, akkor már nem biztos." Az emberek - tiszt. a kiv. - sokszor azt sem tudják, mit akarnak. Akkor mihez képest járnak "helyes" vagy "nem helyes" úton?

2022. jún. 16. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "helyes", "nem helyes" út.
2022. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Önismereti csoportokban, tesztekkel, könyvekkel, beszélgetésekkel lehet fejlődni ebben.

[link]

[link]

2022. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 roundance ***** válasza:
szerintem ez itt nem ilyen földhözragadt módon értendő. hanem kicsit úgy, hogy a jó életet élem e. és a kérdés attól lesz egzisztenciálisan szorongató, mert nincs hozzáférésünk ahhoz, hogy mi is ez az egész élet és lét. de szeretnénk értelmesen, jól élni. és elgondolkozunk rajta, hogy ez amit csinálunk ez most az?
2022. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én úgy vélem, hogy helyes az, ami oda vezet, ahová eljutni szeretnénk és helytelen az, ami nem segít bennünket a céljaink elérésében.


Hülye példa, de helyes-e, ha az M7-esen megyek az autómmal? Ha a Balcsira tartok, igen, ha Bécsbe, akkor nem :D

2022. jún. 16. 09:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Olykor nehéz lehet eldönteni, mert az ember gyakran alkalmaz önbecsapást önáltatás céljából vagy olyanokat keres, akik téves nézeteit megerősítik.
2022. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, 5-ös. Én nem véletlenül hangsúlyozom ki, hogy kitűzött, elérendő célok tekintetében lehet valami helyes vagy nem helyes. De ehhez kikerülhetetlenül tudni kell, hogy mit szeretnénk.
2022. jún. 16. 10:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Minden út 1 helyre vezet-odaátra csak a megállói mások;)
2022. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De nagyon nem mindegy, hogy milyenek azok a megállók.
2022. jún. 16. 10:34
 9/13 roundance ***** válasza:
#4 lehet te így nézed, de a cikk szeritnem nem. mert az egész lét értelmére rákédezni nem ilyen, hogy tudom, hogy hova megyek az m7-esen az autómmal. senki nem tudja mi ez az univerzum, miért van vagy akármi.
2022. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, de itt nem a lét értelmére való rákérdezésről volt szó, hanem a helyes vagy helytelen úton járásról.
2022. jún. 16. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!