Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember miért nem tud...

A legtöbb ember miért nem tud el függetlenítve beszélni bármiről?

Figyelt kérdés

Amikor beszélget két ember egymással, miért kell mindig magából kiindulnia miért nem tud el függetlenítve beszélni, bármiről azaz hogy mi a normális, de a világ nem ilyen vagy pedig olyan, miért kell folyton személyeskednie sok embernek általában?


Mert észrevettem nehezen lehet beszélgetni csak úgy a világról,emberekről, dolgokról sokszor személyeskednek és ez rossz mert így oda a varázsa egy beszélgetésnek és mindennek.

Vagy ha ilyen beszélgetést szeretnék hogyan alapozzam meg hogy ezt meg is kapjam és ne legyen belőle baj, vagy félre értés?



#beszélgetés #tapasztalat #nyugalom #nincs személyeskedés
2022. jún. 20. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

🍏

Mert - egy - szempontúak.


Másrészt:

“Vagy ha ilyen beszélgetést szeretnék hogyan alapozzam meg hogy ezt meg is kapjam és ne legyen belőle baj, vagy félre értés?”


Előre le kell fektetned a szabályokat. Közös nevezőre kell jutni a leendő beszélgető partnerrel.

Ha ez sikerült, akkor indulhat a társalgás.

2022. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

"miért nem tud el függetlenítve beszélni, bármiről azaz hogy mi a normális, de a világ nem ilyen vagy pedig olyan"


Mondjuk a személyeskedés esélyét lehet hogy az is csökkenti, ha megtanulsz érthetően fogalmazni.

2022. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Gondolatilag be vannak zárkózva saját világukba és nem nagyon tudnak onnan kilépni.
2022. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire gondolsz. Szerintem nem baj, ha egy-egy témáért annyira tud rajongani valaki, hogy néha elragadtatja magát. Én azt sem tartom problémának, hogy nem tudunk mindig objektíven tekinteni a dolgokra. Szerintem azok az emberek, akik minden véleménynél csak az arany középutat keresik, azoknak nincs is igazán véleményük.

Másrészről azonban, ha valaki tényleg személyeskedni kezd egy vita közben, az valóban egy éretlen személyiség, és nem biztos, hogy meg tudod majd győzni bármiről.

2022. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert egocentrikusak. Ez azt jelenti, hogy a világot és annak történéseit csak saját magukon keresztül tudják értelmezni. Azaz pontosan az a képesség hiányzik belőlük, amit hiányolsz.

Babaként mindenki egocentrikus, a szocializáció során tud ez elmúlni, sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, mint hogy megválogatod az embereket magad körül, és inkább olyanok társaságát keresed, akik képesek a dolgokat olyannak látni, amilyenek, önmagukban.

2022. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Főleg itt figyelhető meg ez a jelenség. Nem tudom miért, szerintem ösztönös dolog, ezért lehet könnyen befolyásolni az embereket.
2022. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!