Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normalis, hogy kellemetlenul...

Normalis, hogy kellemetlenul erzem magamat, amikor egy ismerosom elhiv egy mar osszeszokott kozossegbe?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzetek elejen mindig egy teljesitesi kenyszert erzek, de altalaban masok passzivak velem, nem szoktam ilyen helyzetben latni azt a fajta nyitottsagot, amitol nem ereznem feleslegesnek magamat, szoval a vege az szokott lenni, hogy hatterbe szorulok es arra jatszok, hogy tuleljem az alkalmat.


Introvertalt vagyok, alapvetoen nem okoz gondot idegenek koze jarnom, de ilyen helyzetben, ahol csak en vagyok idegen, nagyon kellemetlenul tudom erezni magamat.


2022. jún. 24. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel mindenki így van.
2022. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes.

És tök szar, mert amúgy ha van egy társaság, aki nyitottnak tekinti magát, még az is simán marad ilyenkor a belsős dolgokról való beszédnél, stb.

Ilyenkor meg lehet kérni a közös ismerőst, hogy próbáljon kicsit bevonni. Nincs ebben semmi különös, miután mindneki ismeri ezt a kintmaradt érzést.


És persze nem kell a teljes közösség szerves részévé válnod. Tűzd ki azt célul, hogy az egész társaságból csak egyetlen emberrel alakítasz ki egy tisztességes ismerősi kapcsolatot.

Aztán ha jó vagy, a következő alkalmon egy újabb személyt "hálózhatsz be". De igazából egy 3 főnél nagyobb közösségben már jellemzően nem mindenki mindenkivel van nagy barátságban. Szóval tényleg nem kell mindenki barátjává válnod.

2022. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy úgy érzel, az viszont a közös ismerősödön múlik, hogy hogyan fogod érezni utána.


Nekem sokszor volt nagyon kellemetlen egy ilyen összejövetel, mert hiába lettem elhívva, megfeledkeztek rólam. Mentek a belsős poénok, a belsős sztorizgatás, amit senki sem magyarázott el nekem, senki sem kérdezett rólam, senki sem játszott vagy beszélgetett velem. Én nem vagyok félénk, sem introvertált, de csak álltam ott, mint egy visszahúzódó jó kislány, nem bírtam feloldódni, hiába próbáltam bekapcsolódni...


Azóta nekem is kialakult a saját kis baráti köröm, ami annak köszönheti a folyamatos bővülését, hogy nagyon figyelek az új emberekre és igyekszem beavatni. Ha jön egy új ember hozzánk, általában csinálunk valami olyat, amihez nem kell közös múlt. Például társasozunk vagy elmegyünk valamerre kirándulni, közösen eszünk valahol. Az illető mellett vagyok fizikailag, de nem klikkesedik senki senkivel, kérdezem, ha olyan a téma, ahol tudom, hogy van közös pont a csapat és emberünk között, én hozom szóba, hogy az illető is nagy rajongója ennek vagy annak vagy ügyes benne. Onnantól a többiek is érdeklődnek róla, tud beszélni magáról anélkül, hogy kínos lenne a helyzet. Ha a többiek elkezdenek belsős poénokat tolni, elmesélem hozzá a sztorit, hogy ő is tudjon nevetni velünk és végső soron törekszem arra, hogy már az első alkalommal legyenek nekünk is így együtt közös élményeink.

2022. jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

ET, várod az űrhajódat is akkor? :DDD

Ahogyan mondják, kevés vagy a társasághoz, mint macisajtban a brummogás...

Minek mentél el, ha nem akarsz, mert akarták???

Minek vagy ott, ha nem akarod jól érzeni magadat, mert akarták???

Miért akarhatták???

Mert láttak benned fantáziát, hogy ott a helyed...add magad és beszélgess legközelebb vagy mondj nemet!

2022. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!