Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Engem borzasztóan taszit a...

Engem borzasztóan taszit a terhesség,abszolút nem akarok gyereket, ez miért olyan furcsa más embereknek?

Figyelt kérdés
35 N
2022. jún. 29. 01:32
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyad is igy allt volna ehhez a kerdeshez, akkor te se leteznel..


Ezzel most kb mindenkire ráakarod untsztolni hogy igenis szülni kell, nem szabad a terhességről ezt érezni aki így érez? Mert amúgy sokan vagyunk így. Attól hogy anyám így döntött nem kötelez semmi hogy én ne érezzek máshogy meg hogy szüljek...jobb is lett volna ha inkább nem is léteznék, legalább is nem ebben az életben az biztos. Könnyű bűntudatot csinálni ha láthatatlanul okoskodsz...


Nem tudom hany eves vagy, de lehet kesobb maskepp erzel majd ha lesz egy komoly parkapcsolatod, akivel a jovot tervezitek majd.

De lehet nem és ezt nem te fogod eldönteni...ha nem is érez másképp az ne legyen a te gondod, bajod...vannak párkapcsolatban is akik nem szültek és akarnak gyereket...


A ferjem addig nem eroltette, mig nem voltam felkeszulve a gyermekvallalasra. Ket gyermeket szultem. Es valoban nagy kotottseget jelent egy eletre.


De lehet más nem akar és nem is szeretne, nem szabad erőltetni...az hogy te belementél hogy erőltettek te felelősséget nem másé...más lehet akkor se állna készen rá, mást nem erőltethetsz mivel a gyerekvállalás, terhesség csak egy lehetőség, nem kötelező...attól hogy valaki így érez még nem kell mindenáron rábeszélni, éreztetni hogy de ez rossz, a terhesség csodálatos ha neki nem...a te életeded semmiben nem befolyásolja hogy Zita így gondolkodik az egészről...

2022. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
63%

Végül is, úgyis túlnépesedés van, semmi baj azzal, ha az ilyen kérdezőfélék nem akarnak gyereket szülni...


Kérdezőfélék, tudod annyi féle ember van és nyilván nem minden ember gondolkodik a terhességről ugyanúgy mint aki már szült meg minden...ezért nem kéne lekezelni másokat.

2022. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
0%

#22

Jaj, úristen, de érzékeny már itt valaki. Akkor hogyan fogalmazzam?

Ez így már a kis érzékeny lelkivilágodnak megfelelő lesz? "Az olyan nők, akik ugyanúgy gondolkodnak, mint a kérdező."

2022. jún. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
23.De nem értelek, miért kéne minden egyes nőnek úgy érezni hogy a terhesség csodálatos meg mindenképp kell gyerek?...nem lehet máshogy érezni?
2022. jún. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
23.Miért baj hogy egyesek így éreznek?...mellesleg nem érzékeny csak nem értem miért vélekedsz így akik így gondolkodnak...mit tesz hozzá vagy mit vesz el az életedből?
2022. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
28%

#24

Mondom, mindenki úgy él, ahogy akar. Tetteinkért nekünk kell vállalni a felelősséget, a következményeket.

Ha valaki nem akar gyereket, ámen. Viszont akkor bírja elviselni, ha emiatt esetleg néhányan megszólják.

Nem értem, hogy ez egyeseknek miért okoz ekkora problémát, pl. megvédeni saját magát, kiállni saját magáért, érzéseiért.


Nem itt kell sírni, ríni, hogy jaj, most belém kötnek, mert nem képesek egyesek elfogadni..stb.. tanulja meg kezelni a helyzetet, és álljon ki magáért.

2022. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
7%

#25

"mit tesz hozzá vagy mit vesz el az életedből?" Az én életemből semmit.


Te tényleg nagyon buta lehetsz értelmileg, ha egy ilyet kérdezel. Használd az agyad, már ha van. Ha magadtól ezt nem tudod, bocsi, én nem fogok neked litániát írni erről.

2022. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%

26.Ha valaki nem akar gyereket, ámen. Viszont akkor bírja elviselni, ha emiatt esetleg néhányan megszólják.


De eleve miért kell megszólni emiatt bárkit is? Eleve nem kötelező a gyerekvállalás csak lehetőség...


Nem értem, hogy ez egyeseknek miért okoz ekkora problémát, pl. megvédeni saját magát, kiállni saját magáért, érzéseiért.


Talán mert vannak egyesek akiknek hiába magyarázod miért nem akarsz gyereket, nem értik és miattuk esik le az önbecsülés.

2022. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

20-as, egyet árulj már el! Mi közöd van neked ahhoz, ha más nem akar gyereket? Azt mondod jobb, ha a kérdezőfélék nem vállalnak gyereket? Valóban. Én is a "kérdezőféle" ember vagyok, ha gyerekem születne, sem én, sem a gyerek nem lenne boldog, mert rossz szülő mellé születne, én pedig azt érezném, hogy elvette az életemet. Az önző szót is úgy használod, mintha valami szitokszó lenne! Nem azzal van a baj, ha valaki önző (valamilyen szinten mindenki az), hanem azzal, ha nem ismeri fel.

De tudod melyik féléknek nem kéne még gyereket vállalni? Az olyannak, mint Te! Nézz már magadra! Vadidegen embereket sértegetsz itt, olyan dolgokért, amit 1, semmi jogod bírálni, 2, ami a te életedre semmiféle ráhatással nincsen! És ezt a stílust fogod átadni a gyerekednek... Hát gratulálok!

2022. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
35%

"Talán mert vannak egyesek akiknek hiába magyarázod miért nem akarsz gyereket, nem értik"

Akkor meg kell tanulni levegőnek nézni az ilyen embereket, nem lesüllyedni az ő szintjükre, és mindent magukra venni, vagy meg lehet próbálni másképp megértetni velük a dolgot.


"és miattuk esik le az önbecsülés."

Ez valami vicc akart volna lenni? 🤣

Ha emiatt leesik, akkor nem is volt az illetőnek erős az önbecsülése.

2022. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!