Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdöttétek le az...

Hogyan küzdöttétek le az emberek előtti szorongásotokat?

Figyelt kérdés
Alapvetően nyitott személyiség vagyok, de ha arra kerül a sor, hogy több, számomra idegen ember előtt beszéljek teljesen begörcsölök, csomóba áll a gyomrom, hebegek-habogok és kiürül a fejem. Szeretnék megszabadulni ettől a tulajdonságomtól. Ti hogyan lendültetek túl ezen? Hogyan tanultatok meg lazán beszélni mások előtt?

2022. jún. 29. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Sehogy,nekem nem megy, kerülöm az ilyen szituációkat pedig már 27 vagyok.


Discord-ra képtelen vagyok fel menni, pedig a játék miatt jó lenne de inkább maradok szóló játékos.

2022. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondold azt, hogy mindegyikük kecske. Komolyan. Én is szorongtam, féltem a városban az emberektől, úgy éreztem mindenki engem figyel. Most már nem érdekel senki. Sőt mi több, rájuk szólok erőteljesen, ha valami zavar. A múltkor például egy roma nő a kölykével nem voltak hajlandók megmozdulni, a Tesco-ban, rájuk szóltam hogy nekem pakolnom kell. Mert igaz, pakolnom kell a termékeket vissza a kosárba, mert mások is várnak. Rájuk szólok. Nem félek senkitől. Senkitől.
2022. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jártam emiatt pszichológushoz és én azt a tanácsot kaptam, hogy a legrosszabb, amit tehetek, az az, ha elkerülöm ezeket a szituációkat. Minél több, számomra kellemetlen, nem komfortos helyzetbe állok bele, annál több tapasztalatot és megerősítést szerzek arról, hogy igenis képes vagyok leküzdeni őket. A pánikrohamomnál ugyanezt mondta. A legrosszabb, ha otthon maradok és bezárkózom. Én azt a technikát fejlesztettem ki, hogy folyamatosan mozgatom a lábam, és bekapok egy "varázscukorkát", ami egy egyszerű tiktak vagy szőlőcukor, akármi, és elhitetem magammal, hogy ez olyan gyógyszer, amitől minden okés lesz. És lassan tényleg elmúlik, mert a gondolataim másfelé terelődnek. De mindenkinek más technika válik be. Szerintem érdemes lenne neked is felkeresni egy orvost, aki tud segíteni.
2022. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Tudatosan ugorj bele olyan megmérettetésekbe, amitől félsz, például egy ilyenbe, így növekedni fog az önbizalmad. Ha ezeket nem teszed meg, gyáva maradsz.
2022. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!