Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kéne értelmeznem azt,...

Hogyan kéne értelmeznem azt, amikor egy nálam idösebb nö azt mondja nekem, hogy "mucika"?

Figyelt kérdés

(Nem tudok telefonon hosszú ö-t írni, ne akadjatok fent rajta.)


Ti milyen helyzetben használjátok ezt a szót?


2022. júl. 1. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Amikor a másikat tudása és korábbi hiányos tapasztalata miatt, vagy korából adódóan lekezelem. Pl. Szerintem ezt nem így kéne csinálni, sokkal gyorsabb lehetőség is van rá egy xy szoftverrel (számlázás)


Mi ezer éve így csináljuk, már akkor így volt, mikor te még pelenkás voltál, Mucika. Jó ez így.


:DD

2022. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt eddig csak olyan helyzetben hallottam, amikor kioktattak valakit.
2022. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lenéző, lekezelő.
2022. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felénk is lekezelő. Amikor valaki mégsem akarja nyíltan kimondani a másiknak, hogy "te hülye", akkor jön a mucika.
2022. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagymamám szájából hallottam, kizárólag a vele egykorú jó barátnőivel szemben használta. Egyáltalán nem volt benne semmi lekezelő, ellenkezőleg, inkább olyan "de hát mi úgyis értjük egymást, egyívásúak vagyunk, nem úgy, mint mások"
2022. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Libuskának nevezett egy 70-es - 80-as évekbeli kifejezéssel.
2022. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Móra Ferenc Kincskereső Kisködmön c. regényében is benne van ez a szó, csak ott T-vel van írva, mert egy kisgyerek mondja.
2022. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!