Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha irigy...

Mit csináljak, ha irigy vagyok egy emberre?

Figyelt kérdés

Az illető úgy kezdte az életét, h érettségi után jó 6-7 évig munkanélküli volt. Otthon feküdt, kockult, utána fesztiválozni járt, hol a családját, hol a haverjait húzta le, össze vissza hazudott mindenkinek és mégse volt senkivel nagyobb konfliktusa.


Majdnem 30 évesen ment először állásinterjúra, egy rokona által fel is vették, ott elküldték továbbképzésre, másfél év után ma már 800 nettót keres és sztem senki nem mondaná meg róla, hogy valójában milyen a hozzáállása a dolgokhoz, és hogy mivel töltötte az éveit. El lehet képzelni, hogy azóta mennyire arrogáns lett, kb. minden második szaván érződik a lekezelő, cinikus, kivagyi "mivan mivan megcsináltam" hangsúly. Tényleg ilyen egyszerűen is meg lehet úszni az életet?


Az irigy nem is a legjobb szó talán, de valahol nagyom bántja az igazságérzetemet, hogy más 5-8-10 éveket tanul, és akár évtizedek után sem tart ott, ahova egy ilyen alak véletlenül betalált egy pillanat alatt. Én is már látom huszonévesen, hogy hiába tanulok éveken keresztül, közel sem fog annyit érni a végén, kicsit el is ment ettől az egésztől a kedvem. Mit gondoltok?


2022. júl. 1. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát en egy ilyen alakra (sem másra) tuti nem tudnék irigy lenni.


Megvan neki is a maga gondja, hidd el. A pénz nem minden.

2022. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mai világ szerintem azt akarja elhitetni, hogy mind egyenlőek lehetünk, pedig nagyon nem. Ahogy írod,ő egész más start mezőről kezdte az életet, mintha az almát a körtével akarnád összehasonlítani.

Nekem ez kicsit segített, mert amúgy én is a f*sz rosszabbik végére születtem :/

2022. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A rokon helyet adott, nem tudást. Ha a rokon elmegy, hacsak nem végzi rendesen a dolgát, az ürge is repül.
2022. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Amíg nem előlem veszi el a jó munkahelyet, pont nem érdekel.

Mondjuk ha igen, akkor is csak rövid ideig zavarna, mivel az a cég, aki ilyet választ helyettem, meg is érdemli :D

Amúgy meg őszintén szólva hozzászoktam már, hogy ilyen az élet. Soha nem az vezérelt, hogy meggazdagodjak, magamnak szeretnék megfelelni, meg bizonyítani, és attól, hogy valaki ilyen jól fizető kamu állásba beül rokonként, én nem leszek semmivel sem kevesebb, nem is érzem magam annak.

2022. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét személytől és személyiségétől függetlenül, szerintem egy pozitív dolog azt látni, hogy ha valaki használható tudást szerez, akkor nincs örökre a negatív múltja miatt meghatározva az élete.

Talán ha ennek a helyzetnek egy bizonyos formáját megpróbálod elképzelni a saját életedre, akkor az segíthet feloldani az irigységed.

2022. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
SKH. úgy éli az életét ahogy akarja és láthatóan neki lett igaza , nem a droid mentalitásnak.. volt élete és már jó munkája is van..
2022. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!