Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az, hogy a szülő...

Normális az, hogy a szülő kutat a kamasz lánya holmijai között?

Figyelt kérdés
Ma az történt velem, hogy jöttem haza apukámtól, és mikor megérkeztem, anyám a szobámból jött ki, és mindenemet szét dobálta, gondolom kutatott valami után. Normális dolog ez? Lehetne valamit tenni, hogy ne ismétlődjön meg?

2022. júl. 3. 23:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%

Nem normális.

Pl. azt lehet, hogy apukáddal egyeztetve őhozzá költözöl. Anyukád meg kotorászhat a saját holmijai között, mert a tieid nem lesznek ott.

2022. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
21%
Ülj le, beszéld meg vele, hogy mit keresett, miért nem kérdezte meg tőled, stb. Bizonyos helyzetekben kiskorúnál bizony normális. Egy nagy kamasznál már más lehet a helyzet, de a szülő jó, ha mindenben képben van, de nem mindegy a módszer és az eszköz. Ha őszinte bizalmi kapcsolat van, akkor nincs szükség turkálásra sem.
2022. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
8%
korod?
2022. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
80%
2-es, semmilyen helyzetben nem normális.
2022. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad le a körülményeket. Az életformátok, attitűdjeitek ismerete nélkül nem lehet erre érdemben válaszolni.

Ha pl. olyan tárgyat keresett, ami az övé, vagy közösen használatos, és te rendszeresen nem teszed vissza a helyére, akkor elképzelhető, hogy felkutatja a szobádat, mert szüksége van rá. De ez csak egy fiktív élethelyzet.

2022. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, nincsen közös használatú tárgyalunk, és semmilyen cucca nem volt nálam. Alapvetően jó a magaviseletem, nem iszom, nem dohányzom, nem drogozok, nem élek nemi életet sem.
2022. júl. 3. 23:59
 7/41 anonim ***** válasza:
19%

4-esnek!

2-esnek igaza van. A10 éves fiam táskáját ellenőrzöm, bekészített-e mindent. A szekrényét rendben tartom és őt is arra ösztönzöm. Még csak az kéne, hogy nem tudom, hogy mivel játszik, mit csinál, hol járkál az interneten, stb.

Ellenőrzöm, odafigyelek, tanítom. Odafigyelek, hogy kikkel beszélget, kikkel csetelget, levelezik, mikor és mennyit.

Nem érdekelnek a süket dumák a gyerek “személyiségi jogairól”.


Ugyanis a gyerek alapvető személyiségi joga, hogy a szülője mindent tudjon, képben legyen, megelőzze a bajt, irányítsa, a jó felé terelgesse, hogy mércét állítson fel, kereteket szabjon.

Nem hagyom prédára a gyerekemet.


Nem egy példát ismerek, hogy a túl liberális mamát a huszonéves, boldogtalan fia, lánya kérte számon, hogy miért engedtél meg mindent? Miért nem figyeltél rám, miért nem mutattad meg, kivel barátkozzam és kivel ne?

Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy a kérdező hány éves, miért turkált a mama a szobájában, s milyen a bizalmi kapcsolatuk.

2022. júl. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%

Ha 17 éves vagy, akkor ez így elég durva. Miért nem beszéled meg vele, hogy mit keresett, miért dobálta szét a holmidat?

Szóval nem kerek a történet. Valami oka csak volt.

2022. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Én viszont nem egy 10 éves kisgyerek vagyok. És nem süket duma, mert vannak jogai a gyerekeknek is.

Anya nem mondta, hogy miért turkálo, gondolom káros szenvedélyre, vagy szexuális életre utaló jeleket keresett. Már nem az első alkalom, hogy ilyet tett. Nem bízom meg benne, mert ő sem képes bennem.

2022. júl. 4. 00:11
 10/41 A kérdező kommentje:
8 gondolom azért, amit egyél fentebb írtam.
2022. júl. 4. 00:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!