Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szeretek...

Miért van az, hogy szeretek szerepelni, de nagyon durván lámpalázam van?

Figyelt kérdés
Iskolás éveim alatt kb mindent elvállaltam önszántamból, ami szerepléssel jár és jól fel tudok rá készülni. Tök mindegy, hogy az egy kiselőadás, felelés önként, beszéd iskolai ünnepségen, fellépés. Szeretem, amikor benne vagyok egy ilyen szituációban, tudok összeszedetten beszélni, a hallgatóság nem is veszi észre, hogy ideges vagyok. Viszont ami előtte van, az maga a pokol. Visszatérő rémálmok, kialvatlanság napokig, rendszeresen arra ébredek, hogy kb nem kapok levegőt, elfog a rettegés, ugyanezek az érzések kezdés előtt, brutális kézremegés, az ha nem koncentrálok, akkor végig. És ha vége van akkor még pár napig a szereplést megelőző tünetek.
2022. júl. 5. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért szeretsz szerepelni, mert szereted az emberek figyelmét és a visszajelzéseiket kapni.


És pontosan ugyanezért izgulsz: fontos a többiek véleménye, és ahogy a pozitív vélemény kellemes érzést kelt benned, ugyanolyan negatív hatással van rád a kritika.


Azért izgulsz, mert félsz, hogy ha elrontod, rossz véleménnyel lesznek rólad.

2022. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert kontrollálni szeretnéd hogy milyen véleménye legyen rólad az embereknek a szereplésed alapján, holott tudod, hogy nincs a kezedben a gyeplő, mert egy bizonyos pontig alakíthatod a véleményt, de azon túl nincs rá behatásod.

Csináld azt ami belülről jön, olyan ember mindig lesz akinek valami épp nem fog tetszeni, de ennek a fordítottja is igaz, olyan is mindig lesz, akinek meg tetszik ahogy szerepelsz.

Ne másokhoz mérd a dolgot, mert nincs stabil pont, egyik embernek ez tetszik másiknak az. A te véleményed, tetszésed tud lenni a stabil pont. Ha esetleg ezt érné leszólás, sokkal jobban tudod magad képviselni, meg kiállni magadért, mert a tiéd. Mások tetszéséhez igazított alakítást nehezebben/nem tudsz megvédeni mert nem feltétlenül a tiéd.

2022. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!