Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irígyek a szegény...

Miért irígyek a szegény emberek a jobban élőkre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gazdag, de nagyon szegény sem, és azt veszem észre, hogy olyan emberek akik középiskolát végeztek, vagy szakmunkást, irígyelik azt hogy évente elutazik valaki Braziliába, vagy más Dél Amerikai országba, holott ők is megtehetnék ezt simán. Havi 450-500 ezer forint a fizuból azelőtt teljesen jól kijöttem, és mindíg maradt tartalék, a Netpincérnél voltam futár, de más Netpincéres kollégám is volt 2018-2019-ben aki elutazott külföldre nem csak én. És most nem a jelenlegi válság időszakról beszélek, hanem 2019 és előtte! Egyszerűen nem értem az irígység okát, hiszen olyan hátizsákos turistákkal voltam hostelekben( Francia, Német, Holland), akik nem keresnek többet havi 1300-1400€-nál otthon és a költségeik és sokkal magasabbak. Magyar turistával nem nagyon lehet találkozni az Amerikai kontinensen, sőt Közép és Dél Amerikában egyáltalán nem találkoztam magyar turistával sem olcsóbb sem közép árkategóriás hotelben sem. Az irígységet azért sem értem, mert nekem nincs házam, nincs autóm, sem feleségem , sem háziállatom. Ami pénzt megkerestem az életem során mindíg utazásra költöttem, sosem halmoztam tartalékokat. Ez az én döntésem volt. Nos aki hitelre házat, autót, plazma tv-t stb. vásárol hogy jól éljen, azok miért irígykednek egy olyanra a világutazó, de otthon semmije sincs?
2022. júl. 7. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nah, vajon miért?🤔
2022. júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. 🤷‍♂️
2022. júl. 7. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor sose tudjuk meg... 😕
2022. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Azt viszont a bőrömön érzem, hogy az ellenkezője sem jó. Én nem vagyok egy elégedetlen ember. Nem panaszkodasra vagyok beallitva. Tudom magamról, hogy nem vagyok tehetséges. Se túl okos, se túl ügyes. Elfogadom magam és a lehetosegeimet. Jól tudom érezni magam a barátnőmmel sétálva parkban, néha padra leulve, beszélgetünk.Egy gyönyörű városban lakom. Átlag fizetésem van, kis lakás, régi autó. Nem költők sokat. Egy ismerősöm egyszer brutálisan kiakqdt amikor elmondtam, hogy kijovok a fizumbol. Azt természetesen nem merem mondani hogy még megtakaritott pénzem is van. Azt veszem észre sokan irigylik a mentalitasomat. Azt, hogy elégedett tudok lenni azzal amim van. Én nem irigyellek kérdező. Nekem úgy kerek az eletem ahogy van.
2022. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, ez a te döntésed, nekem meg se lakás , se autó( eladtam). Néha azt kívánom, hogy ezek akik írígyek csak úgy változnának meg ha elküldeném őket az ismeretlenbe, és kipróbálnák az összes kínt és szenvedést amin én átmentem( saját választásból) , de akkori is átéltem. Nem lehet hogy az irígység a tudatlanságból származik, mert olyanok is irígyek rám , akik magas beosztásban magas fizuval dolgoznak. Ezért nem tudom megérteni.....a Hollandok, Franciák akikkel az utamon találkoztam, mind egyszerű melós, olcsó mobiltelefonnal, olcsóbb fényképezővel, ütött kopott laptopal, szakadt ruhában sokszor. Azok sosem irígyek, miért van ez?
2022. júl. 7. 22:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!