Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan nevezzem el a karaktere...

Hogyan nevezzem el a karakteremet?

Figyelt kérdés

Már elég régóta gondolkodtam a nevén, de valahogy egyik változatomat sem éreztem hozzáillőnek.

Egy férfi karakterről lenne szó, aki a húszas évei elején jár. Nagyon szeret veszekedni, kötekedni másokkal, és bár eleinte nagyon idegesítő, alapvetően egy pozitív karakter lenne. Nem főszereplő, de szeretném, ha megfelelő nevet kaphatna.

Sem vezetéknévből, sem keresztnévből nem gondoltam túlságosan gyakorira. Keresztnévből inkább valami különleges hangzásúra, ami idegen csengésű, mint a Xavér, például.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 8. 08:04
1 2
 1/16 Katona Dius ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a történet. Ha nem valós alapú,pl fantasy vagy scifi akkor nem is kell valódi névnek lennie, ki is találhatsz egy nevet. Én főleg fantasyt szoktam írni,így én nem is szoktam valós,létező nevet adni a karaktereknek,mindnek kitalálok egyet. Milyen műfajú a történet ?
2022. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Pintersesten vannak fent jó névgyűjtemények, szerintem érdemes ott szétnézni. Ha szeretnél valami jelentést is a nevéhez, akkor beírhatod a keresőbe is (Male names that mean ...).
2022. júl. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb többet kell tudnunk, mielőtt konkrét választ adhatunk. Ahogy az első is mondta.
2022. júl. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Katona Dius ***** válasza:
100%
Még annyi,hogy jó lenne tudni, a többi kari milyen nevet kapott. Magyar? Külföldi?
2022. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy ifjúsági történet lenne és igen, minden karakter magyar nevet kapott.
2022. júl. 8. 08:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor... legyen a neve Bakonyi Tibor.
2022. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kornél
2022. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy csinálom, ahogy a valóságban is van. Előbb kapja a nevét, utána alakul ki a személyisége. Így összemosódik a kettő.


MTA listában nézelődj, az új nevek között vannak elég különlegesek. Például Medox.

2022. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Legyen Gergő, ő ugrott be arról, hogy kötekedős, de amúgy pozitív karakter. :D
2022. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Alex
2022. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!