Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz anyagi helyzetű emberekh...

Rossz anyagi helyzetű emberekhez lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1: mennyire befolyásolja a boldogságod, lelki egészséged a dolog? Boldog vagy?


2: hogy tekintesz azokra, akiknek jóval több jutott? Mennyire érzed magad kevesebbnek náluk?


3: Mivel pótolod azokat a dolgokat, amikre vágynál, de nem engedheted meg magadnak?



2022. júl. 9. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Sehogy.

Semmivel.

2022. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Sehogy.


Semmivel.

2022. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

mi az, hogy a "akiknek jóval több jutott"??


Ez nem egy kondér, ahol az erősebb kutya többet zabál, mert félretúr mindenkit. Tanulj meg egy vagy több nyelvet, meg egy hasznos, piacképes készséget (ne kimondottan diploma, hanem tudás.. amit el tudsz sajátítani az internetről.. mindenféle előképzettség nélkül) és akkor neked is több pénzed lesz.

2022. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem jó pár év kellett hozzá,míg végre teljesen tisztán feltudtam fogni,hogy mi a fontos dolog és mire hittem azt hogy az számít,közben pedig mégsem.És még ígysem vagyok teljesen elégedett magammal ezügyben,talán majd csak akkor leszek ha az internettel se fogok már soha többé törődeni.1.:A boldogságomat már nem befolyásolják az anyagi dolgok szerencsére,mert tisztában vagyok vele,hogy nem az számít mim van,hanem az hogy kik vannak.Boldognak nem vagyok az,de számomra az is kielégítő,hogy nem vagyok boldogtalan,csak egyszerűen vagyok.2.:Nem vagyok már irigy azokra a személyekre akik pénzügyileg kiegyensúlyozottak,mert régen én is nagyon de nagyon szerettem volna magamnak is ugyanazokat a dolgokat megszerezni,amikre vágytam.De elgondolkodtam,hogy csak addig vágyok valamire amíg az nem az enyém,mert ha már megvan számomra,akkor már megint csak vágyok valami újabb dologra,és amim már megvan,amire azelőtt vágytam,már nem is törődök vele.Nem érzem magamat kevesebbnek ezért másoknál,számomra így a jó.3.:Egy társra vágynék,de tudom hogy ez már nem adatik meg nekem,így beletörődtem és fölfogtam ezt is.Vannak állataim akiknek a társaságában sokkal jobban érzem magam,mint az emberekéiben,leszámítva azt a két embert akiket a legjobban szeretek az életemben,akik a családom.
2022. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1: mennyire befolyásolja a boldogságod, lelki egészséged a dolog? Boldog vagy?


Eléggé

Hát jót tenne,ha többet keresnék.

Épp testben épp lélek,és egy olyan vitaminkapszula,ami nem szőlőcukor hanem képesítéses/pecsétes,benne van ami rá van írva az nem 200ft.

Lelkileg pedig nagyon destruktív a kevés pénz,sikerösztönt sem ártana kiélni egyszer az életben.

Még ha Magyarországon is...



2: hogy tekintesz azokra, akiknek jóval több jutott? Mennyire érzed magad kevesebbnek náluk?


Szerintem itthon a leginkább igaz,hogy becsületes munkával nehéz.

Általában az ilyen fényűző életet élőkre nem jól tekintek.

Eléggé undorítóak a különbségek,most gondolj bele hogy valaki meg alig él akkor is,ha rendesen dolgozik.

És akkor jön egy ilyen aranyórás,inges fax aki szerint ő ezt érdemli,és nem ér semmit a munkája.

Nem érzem magamat kevesebbnek,majd ha nekik kell vezetniük a céget és nem apucinak,akkor majd azt kívánják hogy bárcsak ők haltak volna meg előbb.



3: Mivel pótolod azokat a dolgokat, amikre vágynál, de nem engedheted meg magadnak?



Semmivel,ezeket nem lehet pótolni.

Ha tárgyakra gondolunk,akkor inkább spórolni éri meg egy picit tovább egy dologra,mint hogy az összeg negyedéért vegyen egy kamu dolgot.

A legjobb dolgok amiket akarok ritkábban vásárolhatóak,mint a tárgyi dolgok.

2022. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytam,hogy a sikerről papoló emberek nem feltétlenül rosszak,viszont nem mind hiteles.

Minden milliomos máshogy lett milliomos,nincs konkrét recept.

Azaz hogy nem feltétlenül érdemes rájuk hallgatni,arra érdemes aki azt az életet éli,amit te akarsz.

De akkor sem tartom túl jónak,okosnak hogy aranyóra helyett nem befekteti a nagyokos a pénzét.

Magának mond ellent ezzel.

Ugyanazt az időt mutatja.

Ha kőgazdag önerőből,akkor még oké.

De akkor sem kéne egy becsületes melóssal úgy beszélni,hogy azért nem fizetik meg jól mert semmit sem ér a munkája,nem tanult,bárki elvégzi,meg hogy ne csodálkozzon.

Ez csak egy hazugság,hogy lehessen lelkiismeret furdalás nélkül kimondani,hogy igazságos a kevés bér.

Az viszont tagadhatatlan tény,hogy egy fszhosszabbító orvos többet fog keresni,mint egy utcaseprő.

Az embert mindig az akaratánál lehet megfogni,szükségeinél,fantáziájánál.

Okos ötlet hogy +18 képeket árulnak a marhák,de nagyon etikátlan.

Rontja az emberek mentális egészségét,mellesleg a szegény ember függőségét kihasználva teszik anyagilag tönkre.

Illetve ő teszi magát tönkre,de csak olajat raknak a tűzre.

2022. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki a neten tanulást mondogatja, az soha a büdös életbe nem tanult még egy betűt sem a netről... Az, amit te 10-20 óra alatt öszeteszel, azt 1 óra megtanítani. Nem hatékony.

Ha speciális tudást akarsz, akkor nincs más választásod, egyébként egyetem...


Nyelvet tanulni az interneten?

Ha a nulláról tanulod, oda kell a nyelvtanár, de egyébként sem árt. Vagy aki ezt mondja, az szerint nyelvtanárhoz a lusták járnak?


Lehetnék boldogabb is, és nem érzem magam kevesebbnek másoknál csak azért, mert többet keresnek. Semmivel nem pótolok. Én nem vágytam soha olyan luxusra, ami milliókba kerül.

2022. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tanuló vagyok. Így elég máról holnapra élek, de egyrészt ha nagy a gáz a családom segít, másrészt tudom hogy ez sem tart örökké.

1. Nagyrészt boldog vagyok és jól érzem magam a bőrőmben. Egészen addig, amíg az alap dolgokhoz hozzá tudnék jutni, ez így is maradna. Nem változtatna semmin, ha több pénzem lenne. Nem a közeli rétre vinném a kutyáim sétálni, hanem messzebbre; elvinném őket terelni; vennék bútorokat. De ez önmagában nem tenne boldogabbá.

2. Sehogy. Ha jó a kapcsolat, örömmel végighallgatom hogyan jutott oda ahová, és esetleg merítek belőle. De ez nem csak azokra igaz, akik jobb helyzetben vannak, mert mindenkitől lehet tanulni. Nem az számít hogy mennyi pénz van, ha a minimális dolgokra elég, hanem hogy hogyan van használva.

3. Vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy nem vágyakozom azokra a dolgokra, amikre nincs lehetőségem. Belevetem magam helyette azokba, amikre van. Pl. ha olvasni akarok elmegyek a könyvtárba a könyvesbolt helyett. Vagy kérek kölcsön.


Ami viszont elszomorít, az az amikor azt látom, hogy a gyerek ki akar ugrani, mindent megtesz, de a család nem áll mellé és nem támogatja. Vagy van egy hobbija, amiben nagyon kiemelkedő lett az évek alatt. De a család nem támogatja, és ezzel sajnos vissza is húzzák őt.

2022. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!