Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik felhúzni magukat más embereken? Olyanokon, akik az életüket semennyire/elhanyagolhatóan minimálisan befolyásolják.

Figyelt kérdés

Egy Elliott Page-el kapcsolatos cikk alatt összegyűlt rengeteg butthurt ember, aki továbbra is Ellenként és nőként gondol rá, hogy megjátssza magát, hogy ő más, mint valójában. Az írásstílusukból látszott, hogy fel vannak bosszantva, és valamiért nem engedik a cikket elmenni, és alá kell írniuk valami tiszteletlen dolgot.


Én hasonló cipőben vagyok, engem a tök random külföldi emberek kiállása bosszantott fel (a fentiek), és most azért írom ezt a kérdést.



2022. júl. 14. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért lehet ez, mert veszélyeztetve érzik a saját világképüket. Gondolnak valamit a világról, amit teljesen megalapozottnak, igaznak, és jónak gondolnak. És bejön egy másik világkép, aminek a puszta jelenléte is emlékezteti őket arra, hogy más nézetet is vallanak az emberek. Ha a nézetek nem egyeznek, akkor valakinek tévednie kell. És mivel senki nem szeret tévedni, meg kell tennie mindent, hogy megvédje a saját világképét. És emiatt egyre szélsőségesebb dolgokat gondol a maga oldalán, hogy minél jobban eltávolodjon a másiktól. Nyilván ez úgy működhet csak, ha ezzel párhuzamosan a másik világképét leértékeli. Emiatt feljogosítva is érzi magát, hogy leszólja, és egyre agresszívebben lépjen fel ellene. Hiszen ha az ő világképe az igaz, akkor a másiké a rossz, tehát nem is érdemli meg a jogot, hogy saját maga a saját igaza szerint éljen. Nagyjából a rettegéskezelés elmélet interpretációja a helyzetre. Ha érdekel a jelenség a terror management theory címszó alatt olvashatsz utána.
2022. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Mert társadalomban élünk, az egyén viselkedése, tettei, hatással vannak mindenkire.
2022. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják kezelni a helyzeteket.
2022. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
1-es nagyon jól kifejtette, de itt valószínűleg az is lehet hogy nekik nehéz elfogadni hogy valahol látták egy filmben aztán mostmár férfi. Nekem nincs ezzel baj maximum annyi hogy az Esernyő akadémia 1-2 évadban nő volt aztán a 3.-ban férfi és szerintem sok embert ez zavarhatott amit megértek mert szerintem eljátszhatta volna férfiként a nőt.
2022. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagy éppen az, hogy amikor nő volt vonzónak tartották, és így veszélyeztetve érzik a heteroszexualitásuk, amennyiben a hőbörgők férfiak…
2022. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

Hát sokrétű a kérdés. Bár én fel nem húztam magam ezen, (Ellen Page nemváltásán) de csalódott voltam. Szerintem hibás döntést hozott. Azok szoktak ilyesmit művelni magukkal, akik kisebbségi komplexusban, önbizalomhiányban szenvednek, esetleg identitásválságba vannak, de ez necces téma, mert ezek a dolgok lehetnek akár ideiglenesek is, egy műtét viszont végleges. Én nem tudok mit kezdeni ezzel az Elliot Page dologgal. Szerintem rengeteget rontott magán, persze az nem lenne baj, ha saját magának így tetszik, és mindenki más le van ejtve, ha magának valóban így tetszik. De őt sosem tartottam egy nagyon stabil és határozott karakternek, nem csak azért, mert sokszor ez a szerepe, egyszerűen ilyen az egész kisugárzása. Ha pedig azért váltott nemet, hogy határozottabbnak tűnjön, annak annyi értelme van, mintha egy oroszlán felvenne magára műanyag vámpírfogakat, hogy félelmetesebbnek tűnjön.

De ha most csak az Umbrella Academy-ből indulok ki, szerintem egy karaktergyilkos mozzanat volt. Totál nem illett bele a sztoriba, és egy marha jó karakterből csináltak egy ilyen sehova be nem illeszthető, női arcú rövid hajú fiút. Tudom hogy nagyon PC világot élünk, én is alapesetben legyintenék rá, de a fene egye meg, Vanya egy tök szimpatikus karakter volt, Viktor meg egy agyonszívatott kitaszított gyereknek tűnik, amikor meg Rage-el, egyenesen röhejes. De még egyszer kihangsúlyozom, én nem húztam fel magam ezen, csak nagyon sajnáltam a dolgot. Más emberek viselkedésén akkor szoktam felhúzni magam, ha azzal közvetve, vagy közvetlenül árt nekem, vagy valamelyik hozzátartozómnak.

2022. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azok szoktak ilyesmit művelni magukkal, akik kisebbségi komplexusban, önbizalomhiányban szenvednek" mondod te, de ettől még nem feltétlenül így van. Az érintettek valószínűleg egy kicsit jobban tudják, hogy mit miért tesznek és nekik mi használ. Egyébként ilyen műtétek előtt általában elég komoly elgondolkodások és többnyire pszichológussal konzultáció is történik.


"esetleg identitásválságba vannak"


Pontosan, a születési nemüknek megfelelő testben nem érzik jól magukat, mert más neműnek tartják magukat. Ezt az eltérést igyekeznek a nem váltással orvosolni.


Szerintem maradjunk abban, hogy heteróként, heterók dominálta világban élve mi nem igazán érezzük át, hogyan élik meg az érintettek ezeket a dolgokat. Mondjuk pont az sokat segíthet a megértésében, ha beszélgetünk velük róla és megérteni próbáljuk őket ahelyett, hogy megmondani akarjuk nekik, hogy ők hogyan érzik magukat...


"egy műtét viszont végleges"


Miért is lenne bármivel véglegesebb egy műtét, mint a születési neme valakinek? Ha egyik irányba lehet változtatni rajta, akkor elég valószínű, hogy a másik irányba is.

Bár nem hiszem, hogy ez olyan lenne, mint egy rosszul sikerült tetoválás, amit megbán az ember egy idő után. Egy ilyen műtétre jóval tovább és komolyabban készülnek. Pl. hosszas hormon kezelések, stb...


"ha most csak az Umbrella Academy-ből indulok ki, szerintem egy karaktergyilkos mozzanat volt. Totál nem illett bele a sztoriba"


Szerintem beleillett a sztoriba, bár a szexualitása annyira őrülten nagy hangsúlyt nem kapott azzal az 1 félresikerült férfi és egy kicsivel jobban sikerült női kapcsolatával. Viszont Ványa egész karaktere arról szól, hogy sosem találta a helyét, kitaszított volt, mindig rosszul érezte magát a bőrében. Hogy ezen a nem váltás mennyit segít, az a sorozatban nem lett annyira kidomborítva, hogy kellően átélhető legyen (pláne heterók számára is), de ettől még annyira ki sem lóg a sztoriból. Ha meg még alaposabban bemutatják a szexualitással kapcsolatos küzdelmeit, önfejlődését, akkor meg mindenki azon rinyálna, hogy túl tolják a gender vonalat - mondjuk így is.

2022. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!