Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus ember miért...

Nárcisztikus ember miért tehet ilyet?

Figyelt kérdés

Ismerek egy nárcisztikust, másokon keresztül ismertem meg szóval csak közvetetten ismerem. Köztük egy olyan személy van, akivel tényleg komolyan jóban vagyok, ő megszakította a kapcsolatot ezzel a nárcisztikussal, ez nagyjából egy évvel ezelőtt volt. Két hónap híján másfél éve. Azért tudom ennyire, mert nekem az akkor nagy megkönnyebbülés volt. 7-8 éve ismerték egymást, én ezt a barátomat akkor csak 4 éve ismertem. Nekem korábban sem volt szimpi egyáltalán, de ennek a barátomnak igen, én meg így elfogadtam. Mikor megszakította vele a kapcsolatot, akkor nagyon nem bántam, mert semmi szerethető nem volt ebben az emberben és nekünk is nagyon könnyen tudott konfliktusokat okozni, például amikor állandóan elvárta a barátomtól, hogy hozzá igazodjon az ő közös programjaiknál, de ő már sose volt hajlandó meg amikor az ő kettesben szervezett programjuk időpontján variált egy hétig és ezért nem tudtuk rendesen szervezni a közös programot, ami meg csak a miénk lett volna. Meg amikor burkoltan kioktatott, megsértett, de úgy, hogy a barátom ne vegye észre. (Ez akkor volt mikor személyesen találkoztunk egyszer, de üzenetben is olyan érdekes volt a hozzáállása hozzám.) Ő is csak addig volt fontos neki igazán míg haszna volt belőle és mikor látta rajtam, hogy én nem kedvelem, akkor látszott, hogy élvezi az egész helyzetet, hogy bosszanthat engem. Ha meg mondtam valamit, akkor persze mindig úgy alakította, hogy saját magát fényezhesse és engem meg alsóbbrendűnek tüntessen fel. Ha meg bármivel kapcsolatban kifejeztem a nemtetszésem, akkor az teljesen hidegen hagyta. Amikor olyan dolgokról volt szó, hogy mindhármunkat érintette és nemcsak őket ketten. Ezen okok miatt nagyon megörültem mikor megszakadt köztük a kapcsolat. Meg persze másokat mindig hülyének és bunkónak tüntetett fel, mintha azok lennének, de vele bezzeg sose volt semmi baj.

Ez az én barátom azóta nem is írt neki egy szót se mióta megszakította vele a kapcsolatot. Akkor konkrétan azt írta neki udvariasan és hűvösen, hogy arra kéri, ne keresse többet. A nárcisztikus erre egy szót se válaszolt és (a barátom) arra az e-mailre, amit a nárcisztikus ezelőtt küldött neki, arra nem reagált. A nárcisztikust ez sem hatotta meg szerintem. Nem beszéltek tehát egy éve már, de azelőtt 2 éven keresztül nem találkoztak. A barátom, aki ennek a nárcisztikusnak is a barátja volt, fokozatosan leépítette a kapcsolatot vele. Nagyon érdekes, hogy nem tűnt fel nekem úgy kívülről, hogy ez a nárcisztikust érdekelte volna, hogy lemondják neki az egyik találkozót, aztán a másodikat, harmadjára is mondják neki, hogy 'bocsi de nem érek rá'. Majdnem mindig a nárcisztikus kezdeményezte a találkozókat, mert a fővárosban lakik és mi a baráttal meg egy vidéki megyeszékhelyen és mindig akkor hozta fel a nárcisztikus a találkozást, amikor jött ide az egyetemre valami ügyet intézni. Azért tudom, mert azért ez a barátom beszámolt ezekről és a megfogalmazásból meg a tényekből is tudni lehetett, hogy ez van.

Ezek csak a körülmények. A barátom letiltotta Facebookon, a yahoo-s emailen is, Skype-on is és a Gmail-en is blokkolta. Még a telefonszámát is kitörölte. Azért tudom, mert mondta.

Sosem hozom fel neki szóba ezt az illetőt és a régi rossz dolgokat, amiket okozott, de sajnos azért magamban még eszembe szokott jutni. Már sokkal ritkábban mint régen, de néha még mindig. Már nem jár ide a városba sem annyit és az egyetemre sem. Ezt azért tudom, mert ugyanabban a PhD-programban vagyunk, ugyanabban a doktori iskolában és így értesülök róla, hogy kik vizsgáznak, kinek van doktori védése, kinek van fejezetvédése. Nyilván ha elmegyek egy konferenciára, akkor is látom, hogy ott van vagy nincs ott. Félre ne értsetek, nem miatta megyek ezekre, hogy nyomozzak utána hanem doktoranduszként muszáj konferenciára mennem, bizonyos eseményeken illik részt venni mindenkinek, a vizsgázók névsorát is azért látom, mert minden doktorandusz megkapja. Igen, de mivel elvileg bármikor folytathatja a félbeszakított PhD-ját ezért kíváncsiságból megnéztem egy közösségi oldalon, hogy még mindig ott dolgozik-e ahol eddig és mit írt ki a PhD-val kapcsolatban, ki van-e írva neki, hogy folyamatban van. Hülyeség volt, elismerem, de az általa okozott traumák miatt valamilyen szinten még van bennem egy kis aggodalom néha, hogy esetleg megint járna az egyetemre meg össze kellene vele futni vagy az a barátom akár véletlenül összefut vele az egyetemen és akkor kezdődik a sz*rkavarása, esetleg ráakaszkodik és nyilván ez akkor történik meg főleg ha PhD-ügyben utazgat. Tudok róla, hogy a nárcisztikusok akár egy vagy több év után is képesek csak úgy felbukkanni és infót akartam gyűjteni róla, hogy kicsit megnyugtassam magam, hogy nem PhDzik és akkor nem jön erre. Sajnos nem állítottam magam privátra, pedig beállíthattam volna, hogy ne lássák mások, hogy ha esetleg ránézek a profiljukra és biztos meglátta, hogy megnéztem, mert kaptam egy értesítőt, hogy megnézte ő is az enyém és küldött egy felkérést, hogy legyek az "ismerőse". Ez konkrétan a Linkedinen történt szóval ott "Connect" a neve. Ez egy hete volt. Én erre nem reagáltam, nem utasítottam el, de nem is fogadtam el ezt a felkérést. Üzenetet nem küldött, pedig írhatna ha akarna connect nélkül is, mert InMailt tudna küldeni. Én sem írtam persze neki, mert nem akarok vele beszélni. A meghívót (invitation) azóta nem törölte érdekes módon, pedig egy hete van már, hogy megkaptam és nem fogadom el. Hülye voltam, hogy megnéztem, elismerem, de meg tudná mondani valaki, hogy ő miért nézett meg engem és miért küldött felkérést? Mi a célja ezzel? Még ha ismert is meg én is őt, annyira jóban azért nem voltunk. Ha akar valamit tőlem, akkor hogyhogy nem ír semmit? Ha nekem küld egy ilyen felkérést, akkor hogyhogy annak a közös barátunknak, aki neki is haverja volt, neki meg nem ír semmit? Rajtam keresztül akarna hozzá közel kerülni? Esetleg lecseszni akar amiért ránéztem a profiljára, meg akarja tudni az okát? És az hogy lehet, hogy nem foglalkoztatja, hogy már egy hete részemről nincs reakció?



2022. júl. 16. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a hülye maszlagot. 😂😂
2022. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Elég gyakran repül ez a kifejezés manapság már, amúgy sem igazán megbízható ki mit diagnosztizálgat magától.


Tegyük fel tényleg olyan amit írsz, ebben az esetben simán csekkolja mit reagálsz. Mint a 3 kismalac meséjében, amikor a farkas kéri, hogy csak a lábát betehesse a házba, aztán amikor megengedik neki, rájuk támad hogy felzabálja őket.


Nem vagy elsődleges a listáján, jelenleg fent sem vagy, azért nem érdekli mit csinálsz. Ha valóban beteg, akkor mindig megvannak azok, akikből "táplálkozik". Egy időben ti voltatok, azóta eltelt több mint egy év. Vannak újak szerezve, akiket így lenéz és lealáz, maga köré építve szív belőlük, semmilyen szempontból nem különleges vagy fontos az ilyennek senki. Hogy állandó legyen a körforgás, ha sikerül az elsődleges embereinek elszakadni tőle, akkor behoz a tartalékban lévőkből, jobban rájuk akaszkodik. Tartalékba pedig bárki mehet és mindig jó ha van, veled is ez a helyzet. Ráadásul a fejében még jobb lenne úgy jóban lenni, akár megfekélni téged, hogy a 3. ember eléggé megsértette, ezzel még nagyobb hatalmat érezhetne.

2022. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Amindenit! Ennek az egész zagyvaságnak köze nincs a nárcizmushoz. A paranoiádhoz viszont sokkal jobban.
2022. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!