Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek akik látványos...

Azok az emberek akik látványos dolgokat vesznek, látványosan vagy épp kirívóan dekoratívan öltözködnek és hasonlók, miért probléma az ha megnézik őket? Nem ez lenne eleve a céljuk?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy csak számomra anomália az ilyen emberek viselkedése, vagy mások sem tudják őket hova tenni?

Amire gondolok: van például egy gazdag ember, vesz valami rendkívül látványos, hangos, színes, ritka autót, pl. egy Ferrarit, aztán ha valaki lefotózza vagy nagyon megbámulja akkor jön a "Ki engedte meg?" - akkor miért vesz olyat, aminek az a célja hogy feltűnő legyen?

Vagy amikor valaki mindenféle színű csillivilli ruhákba öltözik, színesre festi a haját, teletetoválja a karjait, aztán ha valaki megbámulja akkor beszól neki hogy "Mit nézel te paraszt?".

Meg ide sorolhatók még azok a hölgyek is, akik gyakorlatilag egymással versenyeznek azért hogy minél szexisebbek, vonzóbbak, dekoratívabbak legyenek, és amikor a férfiak megbámulják őket nyálcsorgatva, akkor meg jön a felháborodás hogy zaklatják őket.

Elnézést kérek mindenkitől, de csak én nem értem hogy minek akar valaki minél látványosabban megjelenni valahol, ha utána meg zavarja ha vélt ér és sokan meg is nézik?



2022. júl. 18. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az említett emberkék nem képesek a másik emberkék fejével gondolkozni, vagy épp pontosan azért csinálják mert tudnak.

Számukra nem az a sértő, hogy ha a "valaki" megbámulja őket, hanem az ha egy "akárki" teszi azt. (Érzed a különbséget.)

Ha pl. egy dekoratív csaj kiöltözik, akkor csak a számára helyes pasiknak öltözik ki és nem egy számára nem tetszőnek. (Teljesen logikus.)

Azt már természetesen figyelmen kívül hagyja, hogy a feltűnőbb megjelenésével másoknak is odacsalja a tekintetét.

Bizonyos emberek meg pontosan a konfliktushelyzeteket szeretik. Kiprovokálják a figyelmedet és jól leszólnak ha rájuk nézel. Miért? Egyrészt azért, mert szeretik érzékeltetni a dominanciájukat is. (Jó lehetőség a lebaszásra, mert nem biztos, hogy visszaszólsz.)

Másrészt meg azért, mert nem volt/nincs gyerekszobájuk. (Kisebbségi komplexusukat valahogyan kompenzálniuk kell sajnos.)

2022. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Én beszeretném festeni a szememet feketére. Mármint a szemgolyómat. Szem tetkónak hívták és eddig nem is tudtam, hogy létezik. Ha lehetne nagy tünde füleket alakítani akkor azt is bevállalnám. Konkrétan egy új emberi fajt hoznék létre a dark elfeket. Vagyis mesterséges tünde lennék. Persze majd miután meggazdagodtam a vállalkozásomba és teljes mértékben független leszek mindentől. De nem szeretem ha megnéznek és semmi ilyesmi. Csupán úgy akarok kinézni ahogy én akarok, és eltérően az átlagtól.
2022. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegyük fel hogy munka előtt betoltál egy nagy tállal a tegnapi bablevesből, majd fél óra múlva ahogy indulnál rájössz, hogy az kint volt egész nap és már rég megromlott. Olyan gyomorgörcsöd van mint még soha életedben és az fosás határán konstalálod hogy max az orvoshoz mész a táppénzes papírért, dolgozni ugyan nem. Magadra rángatod a 2 számmal nagyobb mackó nadrágot mert az nem nyomja a hasad az első kezedbe kerülő pólóval kombinálva, és elcsoszogsz az orvoshoz. Közben minden ember megbámul hogy mekkora csöves! Ez is a ruhagyűjtőből vásárol... Valaki mág instára is lő egy képet hogy leült mellé a villamoson egy részeg csöves, hát hol tart ez az ország... Dehát ez teljesen normális neked gondolom, mert hát azért öltöztél így hogy ezt váltsd ki az emberekből, véletlenül sem azért mert TE így érezted jól magad. Ugye? (Lehet jelenteni a válaszomat hogy provokáló, de attól még tükrözi a nézőpontod.)
2022. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Te szerintem teljesen félreérted a dolgot, én nem a szakadt ruhákról beszélek, bár nyilván valahol az is feltűnő, de én most nem ilyesmiről beszéltem. Mert nem gondolom hogy ha a hasmarstól hajtva elmész az orvoshoz, akkor előtte még kitetoválod a fél karodat sárkánymintásra, befested zöldre a hajad, és elmész a szalonba venni egy Porschét... Engem főleg az ilyen szándékosan, tudatosan, sokszor szenzációhajhász módon feltűnősködő emberek érdekelnének, nem az akit a szükség vagy az anyagi megszorultság arra késztet hogy lepukkantan jelenjen meg valahol.
2022. júl. 18. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már színes a hajam és szeretnék tetoválást. Az extrém öltözködési stílus is tetszik. Ezeket saját magam miatt viseltem/szeretném viselni nem azért hogy feltünősködjek.
2022. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!