Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik az igazság?

Szerintetek létezik az igazság?

Figyelt kérdés
Szerintem igenis létezik az igazság. Ha X leír egy 6-ost avagy 9-est, Y oda áll az egyik végéhez, Z a másikhoz, az egyik 6-ost, a másik 9-est fog látni. De mit számít az, hogy ők mit látnak, ha az igazság az X-ben van, mert X tudja milyen számot írt le!

2022. júl. 20. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lett volna, ha belinkeled, mert így leírva olyan, mint egy matek szöveges feladat : [link]

Szerintem a kép azt szimbolizálja, hogy minden nézőpont kérdése. Természetesen, vannak objektíven eldönthető, egyértelmű kérdések. Sokszor viszont meg kell nézni a másik szemszögéből is a dolgokat, hogy megértsük és nem csak a saját magunkét hajtani, mert elképzelhető, hogy neki is igaza van, csak nem látjuk a fától az erdőt.

2022. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 De én nem azt mondom, hogy Y-nak van-e igaza, vagy Z-nek. Hanem azt, hogy X-ben van az igazság.
2022. júl. 20. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert mindenkinek igaza lehet, de összesítve senkinek sem.
2022. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 De nem érted te sem miről beszélek. Az igazság X-ben van, mert ő tudja, hogy ő mit írt oda, egy hatost vagy egy kilencest. Y-nak és Z-nek maximum véleménye/tippje/nézőpontja lehet, de az igazság attól függetlenül még létezik, amit csak is X tudhat, illetve más is, ha átadja másnak. Ezért nem fogjuk soha megtudni az igazságot, mert nincs, aki átadja, nem ismerjük "őt".(És itt nem istenre gondolok)
2022. júl. 20. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!