Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságban létezik egyenlő...

Barátságban létezik egyenlő kapcsolat?

Figyelt kérdés

Azaz mind a ketten ugyanannyira lelkesednek a másikért.

Ugyanannyi energiát fektetnek a kapcsolatba.

stb.

(Barátságról van szó, azonos neműek közt, a szerelemnél külön felteszem ezt a kérdést, és majd idelinkelem.)


Tehát van-e ilyen elméletileg?

Gyakorlatilag valakivel ilyen barátságban vagy-e?

Láttál-e ilyen kapcsolatot?

Amit ehhez hozzáfűznél, az érdekel.



2012. dec. 31. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem. Legalábbis nekem tipikus, hogy kivétel nélkül vagy én akarok többet találkozni valakivel és én lelkesedem jobban, vagy mások sokkal jobban irántam, velük meg egy picit bunkó is vagyok (nem direkt).

Az a gond, hogy csak néhány embert engedek be a magam köré felépített fal mögé úgymond, és ez még csak nem is az együtt töltött idő mennyiségétől függ. Valakiben a kezdetektől megbízom, valakivel meg sose vagyok elég nyílt. Egyébként nagyon nem szeretem ezt a tulajdonságomat magamban, de nem tudom mit tudnék tenni ellene.

2012. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos még nem volt benne részem, de szerintem létezik, az ilyet hívnám én igaz barátságnak ;)
2012. dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen.

Igen.

Igen.

Az az igazság, hogy nekem van ilyen lány és fiú barátom is.

Ehhez persze kell megfelelő értelmi, de inkább érzelmi intelligencia. Pl. vannak azok, akik féltékenyek, ha a barátnőjük jobban néz ki, vagy úgy hiszik, a másikat többen szeretik. Tehát szerintem ahhoz, hogy ilyen barátsága legyen valakinek, nagyon sok kicsinyes dolgon kell túllépni, és fel kell ismerni a saját hibáinkat is. Változtatni azon, amin tudunk, és elfogadni azt, amin nem.

2012. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eddig izgalmas, mindkét részre írtatok véleményt, köszi.

(

itt a megigért link szerelemre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

)

2012. dec. 31. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen van. Csak nagyon keveseknek adatik meg. Nekem van egy ilyen barátnőm, lassan már 7 éve. De nem ismerek másokat, akiknek ilyen őszinte, és mély lenne a barátságuk.

Viszont egy domináns fél mindig lesz. Ez nem azt jelenti, hogy ő parancsolgatni akarna a másiknak, vagy kihasználja, hanem szimplán csak ő a hangadó. Nálunk a barátnőm az, általában ő találja ki, mi legyen, mit csináljunk, hova menjünk. Mivel nekem legtöbbször teljesen mindegy, még kényelmes is, hogy ő szervezi a dolgokat. DE ha mégis azt mondom, hogy valamit nem akarok, akkor eszébe sem jutna rám erőltetni.

2013. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, Válaszolók, hasznosak voltak a vaálaszaitok, és jó olvasni, hogy valaki megtapasztal ilyen barátságot.
2013. jan. 5. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!