Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerettek temetőben sétálgatni?

Szerettek temetőben sétálgatni?

Figyelt kérdés
Van valami megnyugtató benne.
2022. júl. 22. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Kinek mi. Nekem a természet, a vízpart és az erdő a megnyugtató.
2022. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

igen.

ahogy erdei síroknál is jó lenni, akár ott is aludni.


45/F

2022. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Persze.

Általában csend van, ligetes, parkosított környezet, madárdal. Láttam olyat is, hogy egy kismama direkt a temetőben tologatta a babakocsit, mert valóban a közelben nem lett volna máshol ilyen csöndes, parkosított környezet.

Én gyerekkoromban mindig arra gondoltam, hogy a sírok olyanok, mint egy-egy családi ház. Egy család lakik bennük, vagy csak egy házaspár, vagy egymagában valaki. Vannak nagyobbak és díszesebbek, vannak kisebbek és egyszerűbbek.

Az urnafalak meg olyanok, mint egy panelház, sok ablakkal, egymás közelébe rakva sok ember.

2022. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Én olyan helyen lakok, ahol a temetőn kell minden nap keresztül menni a suliig. Télen elég gyakran sikerült sötétedés után ott járnom, és én is alátámasztom, hogy iszonyatosan nyugtató. Van valami varázsa, főleg amikor telihold van, és a fák levelei közül átvilágít a fénye. Szóval a kérdésre válaszolva igen, szeretek temetőben járni annak ellenére, hogy nem látogatni megyek oda.
2022. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Imádom a temetőket, nagyon békés helyek. Bennem is béke lesz ha ott sétálgatok, és valahogy előhoz az emberből mély gondolatokat.
2022. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
nincs ott semmi , egy erdő 1000x jobb hely de van olyan temető (egyre több ) ahol szól a zene azok nem csendesek
2022. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Szeretem az erdőket is,temetőket is.Főleg ott,ahol neves halottak is vannak,mert sok minden eszembe jut róluk, mint egy történelemóra.És csend van.

Ezt mondták nekem egyszer :

"a halottaktól nem kell félni, az élőktől annál inkább"

Nagy igazság...

2022. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen. A városom temetőit már szinte úgy ismerem, mint a tenyerem. Írtam is róluk nemegyszer. Érdekel a síremlékművészet, és előfordul, hogy olyasmit fedezek fel, amiről tulajdonképpen már senki sem tud - az arra tévedők talán megcsodálják, de fogalmuk sincs, mekkora művészettörténeti jelentősége van... Ennek persze utána kell járni, kutatni - ezt is szeretem.
2022. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
"Élő" temetőkben nem szívesen járok, de a régi, elhagyatott temetőknek megvan a maga nyugalmas hangulata.
2022. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Igen!
2022. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!