Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eltitkolom, ha megtetszik...

Eltitkolom, ha megtetszik valaki. Ezen hogy lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Gimis koromból maradt meg, hogy amikor megtetszett valaki, akkor mindig konstatáltam, hogy áh, én úgyse tetszek neki, ezért mindig egyfajta titokként kezeltem. Szóval nem mondtam el senkinek, nem mutattam ki az érzéseimet, próbáltam titkolni, így sose lett semmi a nagy szerelmekből. Viszont ahogy idősök egyre inkább kezdem érezni a hátrányát, ugyanis továbbra is nagyon nehezen tudom kimutatni, ha valaki elnyerte a tetszésemet. Olyasmit érzek, hogyha megnyílok, akkor azzal sebezhetővé válok és mi történik, ha a másik fél részéről viszonzatlan marad és kellemetlen szituba kerülök amiatt, hogy félreértettem a viselkedését.

Nem valami érett felfogás, tudom, de szeretnék nagyon változtatni, mert attól tartok, hogy fontos lehetőségekről fogok így lemaradni. Gondolatban tisztában vagyok vele, hogy mit kéne tenni, de a gyakorlatba sehogy sem sikerül átültetni. Valami jó tanács?



2022. aug. 2. 11:09
 1/1 anonim válasza:
100%

Mi a legrosszabb ami történhet, ha kimutatod az érzéseidet?

Talán félreértetted a viselkedését. És?

Talán Te nem tetszel neki. És?

Visszautasít. És?

Sokkal jobb megtenni ezt a lépést, sokkal jobb, mintha visszatartanád az érzéseidet, és már későn merengenél azon, hogy ott volt a lehetőség, csak Te nem csináltál semmit.

Ha visszautasít is, akkor is jobb érzés, hogy (még ha nem is volt), de megpróbáltad megragadni a lehetőséget.

2022. aug. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!