Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok ezeken változt...

Miért nem tudok ezeken változtatni?

Figyelt kérdés

Elkeseredettségemben teszem fel ezt a kérdést, mert már én is érzem, hogy meg kellene változnom.

Ez egy hosszabb dolog. 22 éves fiú vagyok, és mindig is küzdöttem az agyalással, szorongással (mert ez már az).

De most vetítsük ezt ki a kapcsolatomra. Van egy párom, lassan két éve, egy ideje nehezebb időket élünk, de nagyon szeretem. Sajnos eljutottunk oda, hogy mindent túlgondolok, és emiatt mindig visszafele húzom a kapcsolatot.

Folyamat csekkolgatom, hogy változott-e az a szám az instagramon, hogy hány embert követ, ha több, egyből nézem, hogy kit, ha fiú(ilyen nagyon ritkán van, és ha van is, kiderül később, hogy munkatárs, ismerős stb..) beindul az agykerék, hogy biztos mással beszélget stb, mikor mindig elmondja, hogy nincs így, ha mással akarna lenni nem velem lenne. Akkor megértem, de másnap máson megy az agyalás.. ha nem ír vissza, akkor biztos nem akar velem beszélni, ha keveset ír biztos haragszik.. sokszor van, hogy egy ilyen agyalós szituációban találkozunk, és sértődött a viselkedésem, ha elmondom mi a baj, akkor természetesen érthetően kibukik, ebből következik, hogy már nem lesz olyan jó a hangulat mint előtte.. így se találkozunk sokat, de ezzel a keveset is elrontom. Mindig mindenen kattogok, folyamat, a jövőmön, hogy ha épp unatkozom akkor biztos depressziós vagyok, stb stb. De főként a kapcsolatra vetül ki, pedig nem kellene bizalmatlannak lennem, de ezen az agyaláson egyszerűen nem tudok változtatni, és pedig nagyon szeretnék. Lenne tanácsotok erre, kinek mi vált be, mit tett ezek ellen? Ha nem fogok megváltozni, az hosszútávon arról is fog szólni, hogy tönkreteszem az életemet..



2022. júl. 26. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A legnagyobb motivációnak annak kellene lennie, hogy ha így folytatod, akkor elkergeted magad mellől a barátnődet, ezentúl pedig a folytonos stressz sem valami egészséges, aminek ezáltal kiteszed magad. Ha pontosan tudod, hogy bizalommal lehetsz felé, akkor nem értem miért kínzod őt is és magadat is. Gondolj csak bele, neked fordított esetben milyen érzés lenne, ha ugyanezt csinálná veled? Na ugye, hogy rossz.
2022. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sokszor belegondolok, egyértelmű. Csak mindig visszaesek, mikor minden jó, utána is
2022. júl. 26. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell hagyni. Amikor ránéznél az instájára, akkor ne tedd, tereld el a figyelmed.
2022. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"Ha meg akar csalni megfog akkor is ha féltékeny vagy." Nekem ez a jelmondatom. Nem nézem hogy a pasim kiket néz az interneten, vagy kivel beszélget. Nem fogom őt kalitkába zárni. Ha a barátnőd nem szeretne ezek után nem lenne még mindig veled, mert ezt a fajta viselkedést nem sok ember viselné el. Mutasd ki hogy szereted és ne nézegesd az instagramját hogy kiket követ. Egyébként is az nem jelent semmit. Ha jó a kapcsolatotok akkor örülj neki és legyél benne boldog. Ezt csak te tudod a fejedben elnyomni és tisztázni magadban.
2022. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De az milyen ha elv több mint egy órája alszik, mégis elérhető volt, amit én írok nem nézte meg, de embereket kikövetget instán:D agyalás…
2022. júl. 26. 23:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nincs önbizalmad. Ha lenne, akkor úgy állnál hozzá, hogy a barátnőd szerencsés, amiért veled van és nincs okod féltékenykedni, mert az is az ő vesztesége lenne, ha lelépne mással.


Sportolj, képezd magad, olvass önbizalomnövelő módszerekről. Ezt a kontrollmániát és féltékenykedést csak így tudod legyőzni. Volt egy ilyen párom, én másfél évig bírtam mellette.

2022. júl. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 ja, mondjuk ez tényleg gáz. Lehet nem ok nélkül nem bízol benne. Nekem is volt olyan barátom, aki 4-5 órákig nem írt nekem vissza, de instán storyzgatni volt ideje. Hát én 3 hónap után szakítottam is vele, nyilván nem csak emiatt, de éreztem, hogy nem szerelmes belém és nekem érzelmileg kevés volt, amit ő nyújtott.
2022. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Van olyan hogy én se írok neki rögtön vissza. Van olyan hogy el is feledkezem róla hogy írt mert lehúztam a chatfejet, mégis nagyon szeretem őt és nem csalom meg senkivel. Az pedig hogy kit mutat aktívnak a messenger inkább kabaré. Mikor nem vagyok fent akkor is másoknál azt mutatja hogy fent vagyok. Lehet én vagyok öreg 25 évesen, de nem szabad hogy ennyire befolyásolja a social media a kapcsolatunkat. Régen is volt olyan hogy Mariska 3 órán át nem volt kíváncsi Pistára mégis szerette őt. De persze ez csak az én felfogásom.

2022. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 igen de ha rendszeresen eltűnik valaki órákra, máshol viszont posztolgat, az elég gáz. Ha egyszer-egyszer fordul elő, az engem sem zavarna meg én nem is figyelgetem, hogy aktív-e, ennél jobb elfoglaltságot is lehetne találni, azt jelenti, hogy a kérdezőnek túl sok szabadideje van🤣
2022. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs szo arrol, hogy eltunik es mashonnan posztolgat szerencsere.. de igen vannak napok mikor nincs elfoglaltsag es akkor jon az agyalas.. ha dolgozom vagy stb akkor nem annyira surun fordul elo, de akkor se kene mikor nincs mit tenni.. a facebook pedig tenyleg fals infot mutat, vagy csak szeretnem azt hinni
2022. júl. 27. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!