Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés csak a mának...

Milyen érzés csak a mának élni? Mióta élsz így?

Figyelt kérdés
Most mennyi idős vagy?

#élet #érzés #jelen #Mának élés
2022. aug. 3. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó! Régen úgy éltem évekig, vissza sírom azt a korszakot. Most 27 vagyok.
2022. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ez ilyen tipikus éretlen pcs kérdés.


Aki szívből a mának él, az valószínüleg nem is realizálja, hogy ezt teszi. Aki meg minden nap arra gondol, hogy de jó, hogy ma is a mának élek/éltem, az meg csak görcsösségből cselekszik valahogy, ami lehet teljesen ellentétes az adott élethelyzetében meghozandó bölcs döntéssel.


Meg amúgy is, miben nyilvánul meg a mának élés? Egy anarchistának biztosan másban, mint egy jó ideig vallásos áhítatban élőnek.


Mellesleg az összes összes szarul kereső és nyomorban él ember a mának él, és nem választás kérdése ez az életében. Mert esélye sincs normális holnap elintéznie magának.

2022. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

*élő

*holnapot

2022. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kroms ***** válasza:
100%
Sosem éltem így, önpusztításnak láttam. Mindig arra neveltek, hogy becsüljem meg a pénzt, osszam be, tegyek félre, gyűjtögessem. A carpe diem-felfogású velem egykorúak csak néztek, hogy honnan van akkora "vagyonom", pedig még zsebpénzt sem kaptam soha. Most 30 fölött vagyok és csak azt bántam meg, hogy bizonyos tekintetben nem voltam még óvatosabb és előretekintőbb. Jelen körülmények között pedig a mának élés nagyjából egyenlőnek tűnne az öngyilkossággal. A spórolás és a tudatos gazdasági döntések kritikus fontosságúak lesznek a közeljövőben a túlélés szempontjából.
2022. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kellemetlen, - főleg a folyamatos bizonytalanság része!
2022. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Hans Pötterman ***** válasza:
100%
Soha nem tudtam egy napot se élni,mindig azon görcsölök,hogy mi lesz 5-10 év múlva
2022. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kroms ***** válasza:
100%
#2 Nem értek egyet. Én anarchista vagyok és (ahogy azt fentebb írtam) soha nem éltem a mának. Az anarchizmus egyébként (szó szerint) csak annyit jelent, hogy nem fogadod el, hogy mások uralkodjanak fölötted. Aki meg a nyomor miatt él a mának, az is simán kitörhetne belőle, csak elhatározás kérdése lenne. Ha a kocsmatöltelék egyik nap úgy dönt, hogy inkább munkába megy, máris kitört belőle.
2022. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki tele van pénzzel, csak az élhet a mának. Illetve élhet bárki más, de teljesen bizonytalan, hogy holnap melyik csövestanyán kötsz ki. Fiatalon még elképzelhető, mert van erő és egészség, később teljesen abszurd, hacsak nem a korai elmúlás a cél.
2022. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7: Nem írtam, hogy minden anarchistára igaz, illetve azt sem, hogy általában véve az anarchizmus a "mának élés" szinonimája. Példaként állítottam szembe vallásos egyénekkel. (Akikről szintén nem azt állítottam, hogy a mának élnének.)


"Aki meg a nyomor miatt él a mának, az is simán kitörhetne belőle, csak elhatározás kérdése lenne."

Nem értek egyet, mert sok tényezős, hogy ki miért él nyomorban. Nyilván egy sokadik generációs nyomorba születő (Akár itthon, akár máshol a világon) nem fog úgy tudni tanulni, ahogy egy kevésbé nélkülöző család sarja tud.


"Ha a kocsmatöltelék egyik nap úgy dönt, hogy inkább munkába megy, máris kitört belőle."

Ezzel sem értek egyet, mert sok "kocsmatöltelék" van, aki munkája mellett éli ott az életét. Illetve, ha nincs munkája, nem fog egyik pillanatról a másikra kapni, mert meglátszódik rajta az hogy évekig(?) ivott, és az olyan munkakörökben, ahova még jelentkezni tudna is, már a hirdetés szövegében kikötik, hogy józan életvitel az alap.


Mindkettő példád sántít valós életre kivetítve.

2022. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Még az alaszkai "vén rókák", akik oda menekültek a társadalom elől, azok sem élnek csak a mának. Fedél, élelem, fűtés nélkül meghalnának, bizonyos szerszámokra szükség van, ahhoz pénz kell, vagy vadászni kell és előre tervezni. Szóval ez az "élj a mának" kissé átvitt értelemben értendő, mert van aki valóban nem annyira tervez előre, de ha semmit se, akkor az egyenlő a teljes bukással.

Ha dögivel van pénzed és semmi felelősséged, nos akkor időnként élhetsz csak a mának. Pénz a zsebbe és irány a világ. Csakhogy azt a pénzt ésszel be is kell fektetni, hogy 10 év múlva is maradjon belőle.

2022. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!