Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nyugdíjas miért viselkedet...

Egy nyugdíjas miért viselkedett így egy ilyen helyzetben, és miért viselkedett így egy fiatalabb?

Figyelt kérdés

Ma tapasztaltam.

Az utcánktól kb. 800 méterre van egy kisbolt.A szembe szomszédomék elmentek nyaralni és valamelyikőjük szüleik vigyáznak a házra a napokba, gyakorlatilag míg megjönnek ideköltöztek.A bácsi...nem tudom pontosan mennyi idős lehet 60-70 közötti.Fogta a kis szatyrát és gyalog ment a boltba.3-al mellettem lévő szomszédba olyan 35-45 közötti férfi ugyanoda kocsival ment.

Én futni voltam,és mikor jöttem hazafele,akkor szállt ki ez a fickó a kocsiból a boltnál és sétált be.És az idős bácsi pedig sétált haza a szatyorral a boltból.És a fiatalabbik is csak kimondottan a boltba ment,mert ahogy én beértem az utcánkba futva, láttam hogy jött mögöttem a kocsival és beállt a házukhoz.

Magyarul a bácsinak nem volt kellemetlen és megterhelő 800 métert oda és vissza sétálni.Hozzáteszem, hogy a bácsinak is van saját kocsija, itt kint áll szemben.Míg a fiatalabb, ereje teljében lévő inkább beült a kocsiba.

Ez azért van mert rohanó világban élünk,és a fiatalnak mindig sietni kell? Ez a berögződés? A nyugdíjas meg ráér? Mert mikor ő volt fiatal még nem volt ennyire rohanó a világ? Vagy mi lehetett az oka ennek a jelenségnek?



#bolt #fiatal #ember #kényelem #Kis távolság
2022. aug. 6. 20:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10

Félreértés ne essék, én nem a nyugdíjast akartam védeni,csupán ész érveket, magyarázatokat szerettem volna hallani,okokat. Sokan írtak is.

Én inkább abban gondoltam ezt a különbséget, hogy emlékszem a nagypapám mikor gyerek voltam mindig mesélte hogy 60km-eket gyalogoltak.Még mikor fiatal volt.Ami azt is jelentette hogy nem volt ennyire fejlett a közlekedés,és nem volt ennyire rohanó a világunk.Tehát volt idő arra, hogy azt a 60 km-t megtegye.Belefért a napjába.Akkoriban úgy tűnhetett hogy 24 óra nem 24 óra volt, hanem mondjuk 48.

Ha meg a mostani világot és szemléletet nézem, akkor az idő kulcsfontosságú tényező,és az emberek rohanó világban élnek, ahol mindig kapkodni és sietni kell.És a 24 óra sokszor csak 12 órának tűnik.És ebből nem azt következtetem hogy a fickó azért üt autóba mert dolga volt, hanem egyszerűen csak ezt szokta meg, ebben él, ez a beállítottság, lehet hogy egész nap semmi dolga nem volt,és otthon fetrengett csak, mégis autóval ment, mert ez van belé rögzülve hogy az idő egy fontos tényező és azt nem szabad pazarolni.Az idő pénz...ahogy a benzin is.

Én valahogy ilyesmibe gondolkodtam a különbségeket illetően.Az idősebb pedig éli ezt a rohanó világot, de ő élt olyan korban is, ahol sokkal lassabb volt az élet.És látja, tudja, érzi a különbséget, és tud lassítani, mert lehet hogy az a jobb!

2022. aug. 6. 22:20
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Idosebb k urvara raer setalgatni, a fiatal meg dolgozik eleget hogy legyen nyugdija az oregnek
2022. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sok válaszolóból előtört a jó magyar mellébeszélés, de valószínű, hogy csak arról van szó, hogy rohadt lusta a szomszédod.


Vmiért elég sok magyar dagadt, és hát a többség nem túl esztétikus látvány.

2022. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!