Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éltetek át igazán nagy hideget...

Éltetek át igazán nagy hidegety havazást?

Figyelt kérdés

Mostanság nem nagyon van tél, rendes hó is már alig.

Vannam ilyeb tipikus 'tudod amikor '87-ben mentunk a szuretre es mar akkor 10 centis ho volt' meg ' '92-ben mar novemberben -15 fok es nagy ho volt, es egyszer amikor kocsival mentunk...'


Szoval vannak ehhez hasonlo erdekes, vicces, meghokkento, emlekezetes nagy havas sztorijaitok?

Korai havazas/embertelen hideg/ stb...


Koszi :)

16f



2016. szept. 28. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
2013 közepén is volt egy kemény hétvége , videók is vannak róla .
2016. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már éltem át pár kemény telet, 80-as években kettőt is, aztán 2000-es évek elején is volt egy nagy havazás, utána hetekig tartó -15, -20 fokos éjszakák. Én tanyán élek, és volt, hogy a méteres hótorlaszok miatt napokig elvoltunk zárva a külvilágtól. 13-14 éves lehettem, gyalog mentünk 6 kilométerre kenyérért. Az úgy kezdődött, hogy reggel biciklivel mentem iskolába (6 km), aztán dél körül viharos szél lett, és elkezdett szakadni a hó, én meg elindultam haza abban az ítéletidőben. A szél miatt nem tudtam felülni a biciklire, de olyan szél volt, hogy még azt is alig bírtam tolni. Másnap a szomszéddal indultunk el kenyérért gyalog, és 80-100 centis hófúvásokon kellett keresztül vergődnünk. Apámék akkor 50 km-re dolgoztak, de nem tudtak hazajönni. 3 napig voltak a hó fogságában az 5-ös főúton egy IFA teherautóval.

Aztán 87-ben volt, hogy vasárnap elkezdett esni a hó, de én kollégista voltam, így még aznap el kellett volna jutnom a kollégiumba, elgyalogoltunk a 4 km-re lévő vasútállomásra, de a nagy hó miatt nem jött a vonat, aztán 1-2 óra várakozás után hazagyalogoltunk, majd másnap este már sikerült eljutni a koleszba.

A másik 2002-2003 körül lehetett. Gyerekeket elvittük iskolába, akkor is 11-dél körül jött egy nagy havazás, elindultunk a gyerekekért, hólánc az autóra, de akkor már az sem segített a 40-50 centis hóban. kb. 100 métert lapátoltam, mire járható útra értem, 1 óra alatt sikerült bejutni a városba, aztán kb. annyi idő alatt vissza, de addigra megint olyan hófúvások voltak azon a 100 méteres szakaszon, hogy megint végig kellett lapátolni. 1-2 nap múlva már járhatóak voltak az utak, de 2 hétig -15, -20 fokos éjszakák voltak, és nappal sem volt -10 foknál melegebb, ezért hetekig jégbordásak voltak az utak. Nehéz napok voltak, mert a majdnem elfagytak a vízvezetékek, autók nem akartak beindulni stb. Tanyán nehéz az élet ilyenkor.

2016. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Valamikor a nyolcvanas évek közepén lehetett, amikor akkora hó volt az udvaron, hogy mi 10-12 éves gyerekek labirintust csináltunk a kb 70-80 centis hóban.
2016. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi! Ilyenekre gondoltam!
2016. szept. 28. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Csiki medenceben lakom, a -20 fel sem tunik, minden telen van legalabb 1 het -30 korul.

Emlekezetes: nem volt autom, a munkahely a varostol kb 4 km, januar elsejen gyalog, -27 fok es filmbeillo kodben mentem melozni, se taxi se kollega akinek meglett volna a telefonszama.

Par evvel korabban melo alatt akkorat havazott hogy a loterre a katonai kamion nem tudott kijonni, mivel elozo nap kocsival mentunk ki es 30 km-et kellett ingazni igy 4-en nekialltunk havat lapatolni, a mezo kozepen, vagy 3.5 orat lapatoltunk mig elertunk egy letisztitott varos fele vezeto utat.

2016. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, pl. 1973 február végén -26C körüli éjszakai, -15C körüli nappali hőmérséklet.
2016. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tralalalaal válasza:
100%
Igaz régi a kérdés, de sztorim nekem is van. Nem akkora dolog, de pár éve voltunk télen észak Finnországban, és úgy volt, hogy pár napot Inariban fogunk tölteni. Asszem 3 nap volt tervben. De a második nap akkora havazás jött a semmiből (kb. 60 cm), plusz mellé az ott teljesen megszokott -35 fokhoz, hogy ne tudtunk hazamenni. Az ottani idősek mondták, hogy ez még nekik is sok volt, de az élet nem állt le, éltek tovább mintha mi sem történt volna :D Hozzá voltak szokva a hideghez és a hóhoz. Pár nappal később sikerült kiásni a vonatsíneket....
2017. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!