Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy Lesz valaki boncoló...

Hogy Lesz valaki boncoló orvos? Patológus

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdést hogy pontosan milyen tanulmányok kellenek neki? Az orvosi Egyetemmel kezdi? Boncoló orvos csak poncolással foglalkozik vagy élő emberekkel is? De érdekel a lelki oldala is hogy hogy jut el ő ahhoz hogy akkor most ő az lesz? Gondolom Az iskolában Nem azt írta a fogalmazásaiban hogy ő boncoló orvos akar lenni...


Lehet én tudom rosszul de úgy gondolom hogy amellett hogy szakmailag elismert szakma emberileg ez inkább egy megvetett szakma az orvosi hivatás alja. Bocsánatot kérek a patológusoktól főleg akkor hogyha tévedek.


2022. aug. 15. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
6 év általános orvosi, plusz a szakosodás.
2022. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként miért ne lehetne valakinek a célja a boncolás? Egy baromi érdekes terület, nem kell ráadásul hülye emberekkel és a hozzátartozóikkal hadakozni, mégis orvos lehetsz.


Ha valaha orvos lennék, biztosan ezt választanám.

2022. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Az orvosi hivatás alja pedig a háziorvos, életem.
2022. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

De, pont eldöntöttem, hogy patológus akarok lenni még 16 évesen ill igazságügyi orvosszakértő (1994-95, szóval bőven a csi sorozatok előtt)


A patológus nem csak embereket boncol, sőt azt a boncmester csinálja inkább.


Nem lettem patológus, mert nem vettek fel szerencsére az egyetemre. Mérnök lettem

2022. aug. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és a patológiához kb a színötös az alap
2022. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a szövettanozni akarsz, akkor legyél patológus.


Ha csak boncolgatni, nyírbálni az embert, akkor boncmester (1 éves képzés).

2022. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mennyit keres a boncmester?
2022. aug. 15. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!