Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell megváltozni hogy...

Hogyan kell megváltozni hogy ha magamra tudom venni álarcnak de nem épül be?(szocializáció)

Figyelt kérdés

Alapvetoen nem vagyok barátkozós, nincsenek szinte badátaim es gyakorta vagyok magányos, munkahelyeken is inkabb vagyok kuka.


Szeretnék szocializált lenni, embereket magam köré.

Ezt a tulajdonságot magamra tudom erőltetni, pl.képes vagyok mindenkivek szóbaállni, jókat társalogni, vagy felvenni kaocsolatokat, kaocsolatrendszereket kiépíteni, stb, de mivel nem ez vagyok, nem belülről jön, olyan szinten leterhel, hogy ezek után a legnagyobb ignorálásokra, elhidegülésre, a kapcsolatok teljes felszámolására is képes vagyok és ismét ott leszek egyedül amit nem akarok.


Viszont valójaban 10 ből 9 ember nem érdekel, akikkel kapcsolatot építettem ki. Halálunalmasnak tartom :(


És figyelek másokat. A semmiről, teljes lényegtelenségekről is órákat képesek társalogni. Hogyan lehetnék én is egy ilyen nyitott érdeklődő, másokat elfogadó jellem és társasági?



2022. aug. 15. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Életedben még soha, egy ember sem érdekelt?
2022. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kólauborkával ***** válasza:
51%
Én csak simán jelzem, hogy ez nem az a témakör amiben társra lel bennem, persze ezzel a húzással néhány ember megsértődik, én sem szeretek fecsegni arról milyen az idő, vagy faszok a politikusok. Akik maradnak, azok érnek is valami, fecsegőposzáta spanom nincs, nem is akarok. Hasznos, jó emberek a barátaim.
2022. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1#.10 ből egy érdekel


Figyelgettem a szomszédot is(szintén nő mint én azaz szép fitt es hol van baratja hol nincs nagyban hozzam hasonlo).

És szoba áll a házmesterrel, szomszedokkal, szerelokkel, buta üresfecsegő csunya máslányokkal, postással, netről szedett idiota tipusu csicska esetleg csúnya srácokkal(akiktol nem akar semmit, de csak ugy barátkozik), nyugdíjas nénikkel is, de nem is ő, szinte mindenki más is ezt csinálja. Figyelem az extrovertáltakat is rendesen. Képesek élvezni mindenki társaságát, és azt válogatás nélkül szinte, teljesen elfogadók. Képesek együtt nevetni bárkivel is. Jól tudják magukat érezni a szomszed Jozsibácsitol kezdve egészen a nagynevű orvosokig mindenkivel. Szemelyes jóleső baráti kontaktokban vannak bárkivel.

Engem meg komolyan lezsibbaszt ha pl a főnökömmel kellene bratyizni vagy egy dokival vagy egy nyugdijas nénivel, egy kutyasétáltatóval, szerelovel portással postással eladoval, vagy edzoteremben mindenki mással, stb

2022. aug. 15. 16:28
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szóbaállások, amiket felsoroltál, ezek nem érzelmi alapúak, hanem arra valók - funkcionálisak -, hogy a másik a tudatában tartsa a mi létünket. Hogy ha elesünk a lakásban, legyen, akinek eszébe jut, hogy napok óta nem látott. Hogy ha sütés közben derül ki, hogy nincs tojás, legyen alapja átmenni a szomszédhoz 2 tojásért. Ahogy ő is átjöhet két deci tejárt hasonló esetben. Mert ha semmi kommunikáció, akkor nincs alap a kis szívességekhez. Ezek életsegítő, nem pedig emocionális technikák. Ez udvariassági kommunikáció. Semmi köze az érzelemalapú szeretetkapcsolatokhoz, épp ezért nem szólnak semmi komolyról. Igen, másnak is 10-ből egy ember "értékes" érzelmileg, vele beszél a komoly dolgokról. A többi az a törzs tagjaival való szociális kapcsolattartás.
2022. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az udvariassági kommunikáció nincs, nem kérhetem meg a szomszédot, hogy locsolja a növényeimet egy hétig, míg nyaralok, vagy ha fáj a lábam, vállaljon át 3 kutyasétáltatást. Ha a folyosón úgymond üres dumával elmondom neki, hogy kifogytam a ruhámból, így tudhatom meg, tőle, hogy 2 háztömbbel odébb van egy olcsó nyugdíjas varrónéni, aki olcsón bevehet belőle. Stb.
2022. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt en ertem eddig mennyi mindenre van értelme a sima idojarasos tarsalkodásnak is.


Ez szeretném ha nekem is menne lefáradás es agyzsibbadas nelkul. Mert jelenleg engem kiéget lesziv.

2022. aug. 15. 17:23
 7/16 anonim ***** válasza:
3-5 perces társalgás nem normális, hogy kiéget, valami gond van akkor ott. Még csak nem is mindennapos az ilyen, főleg nem napi több alkalom.
2022. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A munkáddal kapcsolatos kommunikációt sem tudod elviselni?
2022. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy picit autista? Sok szülő észre sem veszi a gyerekénél az enyhe tüneteket, vagy elmismásolja, szégyelli szakember segítségét kérni, "az én gyerekem nem hülye".
2022. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mi is ezeknek a bájcsevejgéseknek udvariassági formuláris beszélgetéseknek az összefoglaló neve?

Na az nem megy

(Ergi a szakmai csevej az simán, mert az érdekel is!)

2022. aug. 15. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!