Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valakinek miért tűnik félelmet...

Valakinek miért tűnik félelmetesnek a mély víz?

Figyelt kérdés

Aki ráadásul tud úszni. De a Dunába például ha ismeretlen a hely nem mer úszni mert félelmetesnek találja nem is magát a mélységet hanem hogy mi van lent a mélyben mintha bármi félelmetes lenne ott ami miatt nem szabadba ott a vízben lenni.

Találkozott már valaki ilyen félelemmel?



2022. aug. 18. 10:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
A folyónak sodrása van, örvények is vannak benne.
2022. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Undorító halak, vízihullák. Hány olyan eset van, hogy X év után “kiúszik” a partra a hulla. Nem a legkellemesebb érzés, ha a lábamhoz érne. Másrészt a Dunába rengeteg szemetet engednek, bármire bele tudna akadni a lábad.
2022. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

A Dunába szerintem értelmes ember nem kezd beúszni a közepébe, életveszélyes.


Amúgy én pl félek az ilyen vizektől, engem kiver a víz az ilyen hajóroncsok meg vízihullák meg egyebek gondolatától. :D

2022. aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Thalassophobia. Nézz utána, gyakori.
2022. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Dunába 20 éve úsztam utoljára és zárt cipőben, mert soha nem lehet tudni mi van a víz alatt. Lehetnek rozsdás tárgyak, faágak, üvegtörmelék, beton, vizihulla akármi. Duna elég veszélyes ilyen téren. Balaton sem átlátszó, sokak számára ez is félelmetes, főleg a hínárok miatt. Sok olyan ismerősöm van aki fél belemenni a természetes vizekbe. Olyan számukra, mint egy idegen sötét helység ahol vakon kell közlekedni.
2022. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#3 Semmi veszélyes nincs a Duna közepén sem, ha nem hajó vagy híd közelében úszik az ember ahol örvénylik.

Na de például a hajóroncs vagy halak ez az, hogy azoktól miért fél valaki? Egyik sem bántja az embert a hajóroncs meg pláne.

2022. aug. 18. 11:08
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

#6

Ja, az erős sodrás, az örvények és a víziforgalom nem veszélyes. Végülis....



Amúgy a fóbia nem mindig racionális félelem.

Nekem pl. az a fura ha valaki magyarországon retteg a kígyóktól, hiszen nem sok veszélyes kígyó van idehaza. De ez így működik, nem tudatosan fél az illető.

Nyilván nem fog bántani egy hajóroncs, nekem akkor is feláll a szőt a hátamon tőle, olyan undorító és taszító.

2022. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Én meg azt nem értem, hogy hogy lehet valaki olyan h.lye, hogy a folyóvízbe belemegy
2022. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Átlátszó vízben úsztam egyszer a part mentén. Lehetett látni több méter átmérőjű sötét foltokat a víz alján, növények voltak, de nagy ívben kikerültem őket. Fostam felette elúszni. Ha nem látom mi van lent még rosszabb. Strandon a mély vízben elvagyok mert látom nincs lent semmi.
2022. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
“Egyik sem bántja az embert”, pláne ha a lábad az épp ott úszó harcsának lesz a vacsorája vagy véletlenül beleakadsz egy rozsdás láncba, ami magával húz a mélybe.
2022. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!