Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett olyan rémísztő...

Miért lett olyan rémísztő dolog az hogy "Bohóc"?

Figyelt kérdés

Ma beírtam a googleba azt hogy bohóc és mindegyik találat az volt hogy "Félelmetes gyilkos bohóc" meg "egy bohóc megölte a nem tudom kit".


A bohócok nem arra lettek kitalálva hogy megnevettessék az embereket és szórakoztassák komikus előadásukban? Én pl imádom őket, mások miért félnek tőle, és miért lett ilyen sötét oldaluk?



#bohóc #félelmetes bohóc
2022. márc. 3. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sokan inkább ijesztőnek találják a bohócokat. (Én is. :D )
2022. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Láttad már a Stephen King - Az filmadaptációját? Na az sokat dobott ezen, hogy a bohócokat horrorfiguráknak tekintsék.
2022. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Van egy ilyen fóbia. Kb az a kategória, mint hogy a régi porcelánbabák a gyerekeknek készültek, manapság viszont az emberek nagy része ijesztőnek találja őket.
2022. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

A filmek miatt.

Lásd: Az című film, az új Joker filmben is 🤡 volt a pasas, bár, Ő inkább volt jó ember és lázadó, mint gonosz, vagy ott van a Slipknot együttes egyik tagja, aki a kezdetek óta bohóc maszkot visel.

2022. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

#3

Beteg emberek, sajnos.

2022. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A bohócoknak is több "fajtája" van. Bolond, esetlen, szerencsétlen, de gúnyos, szókimondó, fekete tükrök voltak mindigis. Lényegében kifigurázták az embereket, belőlük csináltak viccet. Nem látszódik a sminktől, hogy milyen érzést, gondolatot takar, viccnek szánja, amit mond, vagy gúnynak. Mindenből viccet csinál, bolondnak, kiszámíthatatlannak tűnik. A bohócoktól való félelem nem új fóbia, de a filmipar, a több és erősebb smink használata, valamint a gonosz, őrült karaktereknek köszönhető, hogy egyre jobban irtózik tőlük az ember.
2022. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Meet horror
2022. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Első körben szerintem a sorozatgyilkos végett (Gacy). A könyvek/filmek csak utána érkeztek..
2022. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

3as, pediofóbiának hívják, és nem kellemes. Nem is inkább az hogy ilyesztő, hanem egyszerűen túlságosan "emberalakú" így bár rudom hogy nem kéne, folyamatosan azt várom hogy mikor mozdul meg, és stressz helyzetben vagyok ha a közelemben van egy.


Fejben tudom hogy az csak egy rohadt tömött baba, vagy egy darab formázott agyag. De egyszerűen így reagálok.

2022. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!