Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik azt hangoztatják hogy "a...

Akik azt hangoztatják hogy "a borravaló csak adható, nem kötelező", ők szoktak borravalót adni általában vagy sosem adnak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 19. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, adok, viszont felháborítónak tartom, hogy a szervízdíjat beleszámolják egy étteremnél. Így is a legtöbb több ezres haszonnal dolgozik. Legutóbb párommal jártunk úgy, hogy 2 koktélt ittunk, ami került kb 6500 Ft-ba, és erre még 800 Ft szervízdíjat számoltak fel. :O


Miért nem lehet ez önkéntesen csinálni, így is a legtöbb vendég ad borravalót, de ez az erőszakosság már sok.

2022. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Csak kajafutárnak adok, azt sem azért mert akarom, csak nem akarom, hogy a kajába testnedvek kerüljenek.
2022. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Étteremben szoktam. Kivéve, ha valamivel kifejezetten elégedetlen vagyok. Pl. volt már, hogy bunkó volt a felszolgáló, vagy rossz volt a kaja, másféle húsból készült, mint amit az étlapon feltüntettek.

És akkor se szoktam, ha van szervízdíj. Kivéve, ha egy felszolgáló foglalkozik végig velünk és kifejezetten kedves.

Egy koktél, vagy egy-egy ital esetén nem szoktam még borravalót is adni.

Főleg manapság, amikor mindig kártyával fizetek. Régen volt, hogy kerekítettem az összeget, hogy könnyebb legyen visszaadniuk.

2022. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én hangoztatom, de adok. Általában bejáratott helyeim vannak, ahol elégedett vagyok, és ezt jelzem vele.


Új helyen ha nem adok, annak már oka van.

2022. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt gondolom én is.

Ahol eleve szervízdíjat számolnak fel, azt pofátlanságnak tartom és ilyenkor már nem is szoktam adni semmit. Pedig amúgy megajándékoznám a pincért, de úgy, hogy már eleve rajta van 10% a kajámon, bocsi, de nem.


Plusz, ha nincs szervízdíj, akkor adok, ha úgy érzem, mindent megtett a pincér értem ÉS a kaja is jó volt.

Ha a kettőből egy kiesik, már nem adok. A múltkor 8000 forintot hagytunk ott és jól sem laktunk, minden ízetlen volt, több dolgot lehagytak a rendelésből stb. a fenének sincs kedve ilyenkor még egy ezrest adni.


Viszont ahova rendszeresen járunk, ott baromi jó a kaja és rendszerint kedves felszolgálókat kapunk, akik nagyon figyelmesek. Nekik mindig szoktam adni.

2022. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindenütt kártyával fizetek, így nem. Mikor még nem így volt, akkor ha úgy álltam, és elégedett voltam, akkor igen
2022. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6 kártyával is lehet borravalót adni. :)
2022. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Iszonyatosan ritkán adok, pláne így, hogy munkanélküli vagyok
2022. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7: Nem mindenhol.
2022. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én adok, akkor, ha kifejezetten jó a kiszolgálás az adott vendéglátóipari egységben / fodrásznál, ill. "átvételkor fizetős" futárnak akkor, ha van úgy címletem otthon. Ha PinkPandáról rendelek, általában adok borravalót előre a netes felületen.


De nem mindig adok - ha kifejezetten rossz a kiszolgálás, akkor nem.

2022. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!