Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy amiket...

Miért van az, hogy amiket régen szerettem csinálni, azt ma már majdnem utálom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és mióta az eszemet tudom, imádtam úszni. Amikor még nem tudtam, és csak úszógumiban lehetettem a medencében, már akkor is nagyon élveztem. Miután meg apukám megtanított úszni, azóta csak mégjobban megszerettem. Viszont, amikor legutóbb kirándultunk, és lehetőség volt fürödni menni medencébe, nagyon nem éreztem azt, hogy szeretnék. Ami nekem nagyon furcsa volt, mivel még sosem volt ilyen velem, hogy ne legyen kedvem úszni.

Kb olyan 12-13 éves koromtól alakulhatott ki a szociális fóbiám, de már azelőtt is nagyon antiszociális és introvertált voltam.(Ezt pl arra értem, hogy utáltam iskolába menni, mert szorongtam az osztálytársaim miatt, kellemetlenül éreztem magam az osztály légkörében stb, így aztán barátaim se nagyon lettek, nem jártam sehova semelyik kortársammal, ez a mai napig így van amúgy)

De annyira szerettem úszni, hogy még a tömegnyomort és a szociális fóbiám is elviseltem az uszodákban/medencékben, csak azért, hogy úszhassak.

Ez mára már teljesen elmúlt, nem vonz többé már az úszás, sem az, hogy a vízben lehessek. Tudom, hogy erre az a megoldás, hogy egyszerűen nem megyek úszni és kész, de akkor sem értem, hogy miért utáltam meg ilyen hirtelen pár hónapja, amikor annyira szerettem. Nem volt semmilyen rossz emlékem, vagy tapasztalatom az úszással kapcsolatban, vagy ha volt, nem emlékszem rá, teljesen pozitív élményként maradt meg bennem minden ezzel kapcsolatos dolog, szóval keresem a kiváltó okot.



2022. aug. 20. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Valtoznak az emberek
2022. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"12-13 éves koromtól alakulhatott ki a szociális fóbiám"

Nem. Helyesen: 12-13 éves korodtól kezdtél kamaszodni.


"szorongtam az osztálytársaim miatt, kellemetlenül éreztem magam az osztály légkörében stb, így aztán barátaim se nagyon lettek, nem jártam sehova semelyik kortársammal, ez a mai napig így van amúgy)

De annyira szerettem úszni, hogy még a tömegnyomort és a szociális fóbiám is elviseltem az uszodákban/medencékben, csak azért, hogy úszhassak.

Ez mára már teljesen elmúlt, nem vonz többé már az úszás"

Vagyis gátlásos kamaszként éled az életedet már hosszú évek óta, ezért egyre szégyellősebb vagy, azért nem akarsz mások előtt fürdőnadrágra vetkőzni, hogy úszhass egy jót. 12-13 éves korodban ez még belefért, de mostanra sokkal jobban megnőttél, amihez még te magad se szoktál hozzá, ezért elment a kedved az úszástól.

Nagy ügy. Akkor csinálj most mást, majd később úszol újra, amikor megint kedved lesz. :)


Kötelező olvasmány szeretettel:

[link]


:))

2022. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meguntad őket, keress új szokásokat.
2022. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!