Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 25-30 felettiek! Ti szoktatok...

25-30 felettiek! Ti szoktatok még kitörő boldogságot, eksztázist érezni?

Figyelt kérdés
Természetesen drogok, vagy alkohol nélkül értem. És hogy pontos legyek: szoktatok még olyan szintű boldogságot érezni, amikor az egész testetekben fel-alá cikázik a hideg és a meleg, libabőr, végtelen energia, halhatatlanság érzése, de aki ismeri, ismeri. Ezek olyan impulzusok, amik gyerekként gyakorlatilag rendszeresen cikáznak bennünk, csak akkor olyan természetesnek vesszük, ami fel sem tűnik. Egy gyerek bármikor kifut a világból, az endorfinszintje konstans magasan van, akár egy csokitól, akár egy ajándéktól. Tinédzser korban is ott van még bennünk, például a legelső igazi beteljesült szerelemnél, vagy 1-2 nagyobb buliban. Na de felnőtteknél mi a helyzet? Amikor már mondhatni mindenen túl van az ember? Ki szokta még érezni ezt a szintű kitörő boldogságot, és mi az, ami kiváltja?

2022. aug. 22. 15:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Igen és őszintén szólva nem is olyan ritkán. Csakhogy pár példát említsek az elmúlt évekből: amikor a párom megkérte a kezemet, az esküvőnk, amikor megszületettek a gyermekeink, az összes utazásom (egy-egy utazáson több ilyen élményem van), amikor sikereket érek el a munkámban és hobbijaimban, egy-egy könyv vagy előadás is elképesztően boldoggá tud tenni.

28/N

2022. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Szoktam, igen. Sőt, mióta felnőtt vagyok, sokkal gyakrabban érzem ezt a gondtalan boldogságot. Kevesebb bennem a kétely, ami beárnyékolja, ura vagyok a saját életemnek.
2022. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%
Amikor a szerencsejáték Zrt zöld vonalat hívtam. Előtte 20 percig sikitozva ugraltam.
2022. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Amúgy a 2-eshez hasonlóan néha én is elmerengek róra, hogy talán most, felnőttként jobban át tudok élni 1-1 igazi élményt, de nem tudom, hogy ez tényleg így van e, vagy csak mivel ritkábban boldog már az ember felnőttként, mint gyerekként, ezért jobban belekapaszkodik 1-1 ilyen boldog pillanatba, 1-1 hullámhegyet sokkal inkább meglovagol, és kisajtolja belőle amit csak lehet.
2022. aug. 22. 15:36
 5/25 anonim ***** válasza:
25%

Nem. 25 éves kor után a világ már csak egy hamuval borított sivatag, az emberek vonszolódó zombik, az ételek fűrészporrá, a zenék monoton kattogássá, a filmek villódzó képekké válnak.

A létezés értelmét veszti.

2022. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Én pont gyerekként nem éreztem igazán, 30 fölött miután saját lakásba költöztem, és főleg, miután már kifizettem a hitelt is, és önállóan tartom el magam, felszabadultam, azóta élek igazán.
2022. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%

Volt olyan időszak amikor nem, de szerencsére ez mostmár megváltozott.

Olyan dolgok váltját ki ezt amit szeretek csinálni,vagy megvalósul egy olyan dolog amit szerettem volna már egy ideje.

2022. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Igen, és nem is csak nagy dolgok miatt
2022. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem túl gyakran, de volt azért pár ilyen alkalom, még mielőtt depressziós lettem. Például amikor megszerveztem az utazást, ami életem nagy álma volt, és megvettem végre a repjegyet. (Lábjegyzet: aztán jött a covid, és nem lett az egészből semmi.)
2022. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
#3 Mit sikerült nyerned?
2022. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!