Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnátok definiálni a...

Hogy tudnátok definiálni a boldogságot ? Mit jelent számotokra ?

Figyelt kérdés

Régebben írtam ki erről kérdést, a porcukros, finom, édes meseországról, nekem az maga a boldogság. Ahol mindenki kedves mindenkivel és nem sértegetjük egymást. Mindenki szeretetben él.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..



2021. febr. 13. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem érezném magam boldognak egy olyan környezetben, ahol mindenki kedves - hátsó szándékot vélnék felfedezni - lehet alpári is vagyok és sokat káromkodok, de volt olyan film, sorozat ahol a tökéleteségnek csak a látszatát mutatták. Nem kell mindenkit szeretni szerintem, ahhoz hogy boldog legyek nekem kell, hogy utáljak pár embert is.
2021. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Örök béke és boldogság lenne, minden puha és habkönnyű lenne, mint egy finom torta, belül édes és krémes, mint egy Disney-mese, csokoládévízesések, cukorhegyek, mindenféle és fajta cukorka, aranyszínű égbolt, virágillat mindenhol, málnaszörp szökőkutak, ingyen kakaó stb...
2021. febr. 13. 21:34
 3/7 PetheD ***** válasza:
Egyszerűen jó érzés, amikor érzem, hogy a helyemen vagyok, amikor elfogadnak olyannak amilyen vagyok és valóban önmagam lehetek. Amikor sikerül valami.
2021. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretek ilyenekről elmélkedni, és nekem is voltak régen ilyen utópisztikus elképzeléseim egy kívül belül ehető világról, vagy ahol nincs semmi fájdalom és szomorúság :D

De azóta eltelt pár év, és kicsit átértékeltem pár dolgot.

Szerintem azért születhettünk meg, hogy megtapasztaljunk egy csomó mindent, különböző élethelyzeteket, hogy tanuljunk belőlük.

Emiatt a világon a jó és a rossz dolgoknak is van értelme.


Számomra a boldogság maga az a tudatállapot, amikor őszintén megélem a pillanatokat, pl. amikor valamiben meglátom a szépet, amikor a dolgokra őszinte elfogadással és szeretettel tudok tekinteni. Amikor hálás vagyok mindenért az életemben. Ezeknél nincs is jobb érzés. Ha a hála érzését megtapasztalod, ha csak azért hálás tudsz lenni, amid van, vagy pusztán azért, mert élsz, akkor megtapasztalod, hogy mi is az a boldogság. És hogy a boldogság igazából belőled fakad, nem a külső tényezők a lényegesek.

2021. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Csak átmenetileg létezik.
2021. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy idézettel: ,,Boldogság csak a szenvedés hiánya" . Számomra ez a boldogság.
2021. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felismerni hogy minden problémáját önmagának generálja az ember és felülnőni önnön ostobaságunkon.


"Nem a tények zavarják az embereket, hanem a tényekről alkotott vélemények." Epiktétosz

2021. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!