Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek, amikor nem...

Hogyan kezelitek, amikor nem tudtátok megvédeni az álláspontotokat, pedig nektek van igazatok?

Figyelt kérdés
Kialakult egy vita köztem és egy másik ember között, aki egy teljesen kommersz bullshitet osztott meg, pont egy olyan dolgot, amihez rengeteg sztereotípia fűződik, és persze egyik sem tükrözi a valóságot, erre én ahelyett, hogy egyértelműen leírtam volna, hogy mit gondolok a témáról, egy rossz érvelési technikát választottam. Az ő álláspontját kezdtem el megcáfolni, de elég bénán sikerült, mert közben nem támasztottam alá az én állításomat. Így én keveredtem ki rosszul az egészből, és most már nincs is lehetőségem kijavítani vagy megvédeni az álláspontomat. Ez azóta is piszkál, ilyenkor hogyan tudtok megnyugodni?
2022. aug. 25. 10:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és azért piszkál, mert több ember előtt vitatkoztunk, és annak ellenére, hogy igazam volt, sajnos én jöttem ki rosszul az egészből.
2022. aug. 25. 10:13
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, elengedem, hagyom a francba, nem foglalkozok vele.
2022. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én sajnos maximalista vagyok, és tudnak piszkálni az ilyen dolgok...
2022. aug. 25. 10:24
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem érdekel mások véleménye, akárcsak Puzsért
2022. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó nektek, ezt hogyan tudjátok elérni?
2022. aug. 25. 10:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig kattogok rajta, kigondolom hogyan kellett volna érvelnem, lejátszom párszor a fejemben a vitát ahogy lennie kellett volna ami tartalmazza a lehetséges ellenérveket az én érveimre, aztán túllépek rajta és tanulok belőle. Nem valószínű hogy megismétlődik ugyanez a vita mással, de reális hogy lesznek helyzetek amikor ilyesfajta érveket fogsz használni más témában.

Persze teheted azt is hogy egyáltalán nem foglalkozol vele, én jogászként nem engedhetem ezt meg, a te döntésed.

2022. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszeri ember találkozik a zen mesterrel.

- Zen mester! Mi a boldogság titka?

- Ne vitatkozz idiótákkal!

- Hát, én nem hinném, hogy ez a titka.

- Igazad van!

2022. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor feladom, egy idő után. Utána nem sokkal azon rágódok, hogy miért így alakult, és miért nem máshogy próbáltam meggyőzni, és eszembe jutnak sokkal jobb megoldások is, és bosszantó, hogy miért nem azt csináltam, ami utólag simán eszembe jutott. Aztán szerencsére elmúlik és nem foglalkozom vele többet :D
2022. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vállat vonok, elengedem. Nincs szükségem arra, hogy mindenféle jöttmenteknek bizonyítsak.
2022. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Előbb utóbb én is lenyugszom, de nem megy olyan könnyen. Egyetértek a jogász válaszolóval, tanulni kell belőle.
2022. aug. 25. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!