Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az álláspontotok arról,...

Mi az álláspontotok arról, hogy jelenleg egy 8 általánost végzett betanított munkás sokkal jobban keres, mint egy diplomás tanár, aki 5 évet járt ezért egyetemre?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 15:48
1 2
 1/20 anonim válasza:
13%
Az a tanár egy lúzer.
2021. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Almát az almával, körtét a körtével hasonlítsunk.


A tanár közalkalmazott.

A 8 általánossal rendelkező meg versenyszférában dolgozik egy gyárban.


Ha a tanár versenyszférában dolgozna, mondjuk magániskolában akkor mindjárt más lenne a helyzet, a tanár javára.

2021. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyrészt szomorú, a tanári szakmának fontosabbnak kell lennie. Másrészt ez biztosítja, hogy ha te segédmunkás vagy, a gyereked se lesz több. Mert olyanok tanítják, akik se megbecsülve se megfizetve nincsenek: ha van egy csöpp esze, elmenne a tanár a versenyszférába.
2021. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki aki tanárnak ment az tisztában volt a tanári bértábla által nyújtott javadalmazással. Szóval vállalta. Persze én sem értek vele egyet mert egyetem után az a 130 ezer 25 évesen az megélni sem elég. Építőiparban dolgozom és a fővárosban egy segédmunkás is a dupláját kapja.
2021. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Csak egy régebbi kérdéshez írt válaszomat tudom idézni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

"Nem érdekel, ha lepontoznak, de szerintem ez nem csak a kormányon múlik, bár én sem szeretem a fideszt.


De a kezdő tanárok nagyon jól tudják, hogy milyen semmi "bért" fognak keresni, ha elvégzik az egyetemet, mégis elmennek hivatástudatból tanárkodni, vagy majd a párjuk eltartja őket. A kormány meg erre épít, hogy úgyis van elég a rendszert még éppen működtetni képes naiv hülye, aki szarért hugyért is elmegy hivatástudatból tanárnak, akkor minek emeljenek bért? Vagy te munkáltatóként adnál 300-at a munkás Józsinak, mikor 100-ért is ugyanúgy mindent megcsinál? Amíg a tanárok mindig bemennek dolgozni, és folyamatos a naiv utánpótlás, addig nem fog javulni a helyzet. A sírás, hogy jajjdekevésafizetésem nem fogja érdekelni a kormányt, ha másnap ugyanúgy bemész dolgozni. Vagy tömeges sztrájkkal, vagy felmondásokkal és az utánpótlás drasztikus csökkenésével lehet eredményt elérni. Szerintem is nagyon megalázó a tanári bér, de a sírásért nem fognak többet adni sajnos."

2021. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Csak nem biztos, hogy a tanárnak kellene sírni. Ő, ha megunja, elmegy dolgozni máshova, te viszont nem tudod a gyerekedet egyik pillanatról a másikra magániskolába tenni.


Ha nincs az oktatás fontossága mögött társadalmi kiállás, nem kell csodálkozni, hogy a magyar összeszerelő nemzet marad.

2021. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Az hogy nem a munkás keres sokat hanem a tanár van szándékosan mélyen alulfizetve.

A politikai cél emögött a társadalom minőségi lezüllesztése. A pártállam agyatlan gyárimunkástömegek kitenyésztésére rendezkedik be, ezt segítik a “családtámogatási” programok, az ilyenolyan népszaporulat serkentő intézkedések, miközben az értelmiséget elsorvasztják.

2021. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Alapítványi iskola... 🚸
2021. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
Az a tanár, aki nem valami kamutárgyat tanít (etika meg hasonlók), simán adhat pl magánórákat, több ezer forintért/óra. Ha ennyi esze nincs, akkor életképtelen konkrétan.
2021. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
a tanár tudta hogy ennyit fog keresni. plusz a szakmunkás több értéket állít elő, nagyobb szükség van a munkájára. lasszóval sem lehet szakit találni manapság. kb lesz-opnak egy kőművest, csakhogy a kezébe vegye a vakolókanalat
2021. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!