Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Star Wars...

Mit gondoltok a Star Wars 7-ről, Az ébredő Erő című filmről? Mondjatok pozitívumot, és negatívumot is! Fejtsétek ki az álláspontotokat, ha csak egy csúnya szóval illeted, az nem kritika. Lassan 6 év eltelt, ideje megbeszélnünk kiegyensúlyozottan.

Figyelt kérdés
Mondjatok pozitívumot, és negatívumot is! Fejtsétek ki az álláspontotokat, ha csak egy csúnya szóval illeted, az nem kritika. Lassan 6 év eltelt, ideje megbeszélnünk kiegyensúlyozottan.

2021. jún. 7. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Pozitívumok:

-látványos

-jó ismét látni a régi karaktereket (még ha megöregedve is)

-Daisy Ridley nagyon pöpec csaj


Negatívumok:

-túl sokat másol az eredeti trilógiából

-erőltetett a humora

-túl sok a PC, SJW propganda (bár ez a későbbi részekre még rosszabb lesz)


Én anno moziban nagyon szerettem, de sokadszorra újranézve (plusz a másik két résszel, és ezekhez képest a Star Wars világ többi filmjével/sorozatával összevetve) annyira azért tényleg nem jó.

2021. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

- Han Solot visszatérni látni mindenképpen pozitív volt.


- A legnagyobb negatív dolog szerintem a Kylo Ren karakter,Adam Driver,azt hiszem így hívják. Szóval ilyen gyenge sötét karaktert nem láttam még filmben.Egyszerűen nem lehet komolyan venni.Olyan érzése van az embernek,hogyha belém kötne az utcán kinevetném.Vicc az egész. Egy karakter volt még filmben aki hasonlóan röhejes módon próbálta erőltetni a gonosz karaktert,ez pedig a Die Hard 4.-ben Timothy Olyphant. Az is egy katasztrófa volt.

2021. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Pozitívumok:


-Néhány karakter jól sikerült (Kylo pl)

-Látvány

-Nem túl bevállalós, ami pozitívum, mert azt jelenti, hogy itt legalább nem tudtak akkora kárt tenni az univerzumban, mint a következő 2 filmben


Negatívumok:



- Eszméletlenül fanfiction-szerű

- A kreativitás teljes hiánya, mind a sztorit, mind a karaktereket, mint magát az univerzumot (bolygók, fajok, építmények, stb) nézve

- Bár van néhány jó karakter, de a főszereplők nagy része vagy irritálóan semmilyen, vagy félelmetesen antipatikus

-Mivel a sztori egyáltalán nem kreatív, egy biztonsági játék, gyakorlatilag szinte semmilyen irányt nem jelöl ki a későbbi filmeknek a karaktereket meg a szembenálló feleket kivéve, ezért a 8. részben Rian úgy randalírozhatott, ahogy akart (és meg is tette..)

-A kreativitás teljes hiánya miatt, és emiatt a film miatt támadhat az az érzése az embernek, hogy ennek a trilógiának gyakorlatilag semmi értelme, míg az 1-6. rész végigjár egy utat (mégha nem is zár le mindent a 6. résszel), eljut A-B-be, ez a trilógia a semmiben lebeg. Ezt szintén ennek a filmnek róvom fel, hiszen ismételten, ha kijelöl egy picit konkrétabb utat, meg ha Abramsnek van egy minimális kreativitása, akkor talán nem érződött volna az egész trilógia ennyire értelmetlennek.

2021. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Anno 2015 decemberében kb. én voltam az egyetlen, aki már úgy jött ki a moziból, hogy "hát ez rém gyenge volt". A következő két részt sosem néztem meg, csak részleteket láttam.

Pozitívumnak egyedül talán BB-8 mondható, értékeltem, hogy nem megint egy R2-es a segítő droid. Negatívumokat meg napestig lehetne sorolni, úgyhogy talán Kylo Ren röhejes fénykardját emelném ki, vagy azt, amikor a lézerlövedéket megállította...

Összességében tehát egy teljesen ötlettelen, felesleges folytatásnak tartom. A 2,066 milliárd dollár bevétel jól mutatja, hogy nem a történet folytatása miatt volt szükség erre a filmre.

2021. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Én odáig jutottam velük, hogy elolvastam Wikin, hogy mi a történetük, aztán ennyi.
2021. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
76%

Látva, hogy (nem csak itt, máshol is) a kritikák totál nem egyformák, akár ellentétesek, egyértelműen a fő hibája simán az, hogy elkészült.

Volt egy klasszikus trilógia, ami legendává vált, szabvánnyá, de nem tartalomra, hanem élményre, mert a maga korában forradalmian más volt, mint ami a fikcióban a mozikba került.

És azt nem fogja semmi új visszaadni úgy, hogy közben ne térne el a mai blockbuster-elvárásoknak megfelelően, harsányabban, pörgősebben stb.


Előnye: megadja mindazt a látványvilágot, ami anno még lehetetlen volt.


A tó felett vizet fodrozva hasító támadó X-szárnyúak képe nekem már eladta a filmet. :)

2021. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt az 5 milliárd dollárt vagy mennyit minimum be kell szedniuk rajta, amennyiért emgvette a Disney....
2021. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívum: látványvilág valóban szép volt, zene is azért ott volt megint a szeren. Előttem is írták, jó volt megint látni a régi karaktereket. 1-2 poén tetszett

Plusz amiket nagyon szeretek a filmekben, sorozatokban, ezek a halvány utalgatások, kisebb jelenetmásolások, amikor meglátják a millennium falcont és rámondják, hogy ez egy roncs, ami ugye Luke-nak is az első mondata volt annó. (A 9. részben volt a végén még egy nagyon jó ilyen, Rey páholyból nézheti a csatát, ahogy "barátai elbuknak", Luke-nak ugyanez "megadatott" a 6. rész végén)


Negatívum: a sehová sem tartó cselekmény

Az igyekvés arra, hogy nagyobb, veszélyesebb, elpusztíthatatlanabb szuperfegyvert hozzanak létre – már nem csak 1 bolygót tud szétlőni, már nem lehet egyszerűen a közelébe manőverezni...)

A karakterek számomra nagyon semlegesek, negatívak voltak. Ez már ilyen egyéni dolog nálam, egy filmnél általában a sztori kelti fel az érdeklődésem, de szinte mindig a karaktereket kell megszeretnem ahhoz, hogy magát a filmet szeressem, es ha ez hiányzik, de minden más megvan, még az is kevés... Hát szóval ez itt nem jött össze. Se a színészek részéről, se eleve a karakterek kidolgozása nem volt a topon

Kylo fénykardja... Na azt komolyan nem értem

Kylo és Rey párbaja. Éveken át képzett erőhasználó és "kardforgató" úgymond versus egy olyan ember, aki életében akkor lát először fénykardot és akkor hallott először az Erőről. Érdekes erőviszonyok, még érdekesebb végkifejlettel, azt meg kell hagyni

És számomra az egyik legbosszantóbb az a Luke "elmenekülése" a probléma elől. Jajúristen, gonosz lett az unokaöcsém akit én tanítok, elbuktam mint mester, megyek is száműzetésbe. És nem az zavar, hogy ez megtörtént, hanem hogy ez úgy történt, hogy abszolút nem karakterhű a dolog

2021. jún. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Többször is megnéztem, de nem sikerült rajta nem elaludni. Egy hulladék az új trilógia.
2022. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
#9 akkor egyszer se nézted végig, ha elaludtál rajta.
2022. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!