Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért állnak...

Magyarországon miért állnak mindenhez olyan görcsösen az emberek, mindent túlagyalnak, állandóan azt hiszik hazudnak nekik?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék én is magyar vagyok de eddig mindenhol ezt tapasztaltam, megy a rágörcsölés túlkomplikálás mikor egyszerű dolgokról van szó. Legyen az munkahely bolt haveri összejövetel akármi. Ja meg a másik szidása meg irigykedés.

#magyar #görcsölés #Túlkoplikálás
2022. aug. 25. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Rossz körökben mozogsz és ezt most tárgyilagosan mondom!

Ezt bizonyítja, hogy haveri összejövetelen megy nálatok a másik szidása, meg az irigykedés.

Nem tudom mit értesz rágörcsölésen, vagy túlkomplikáláson, néhány példa nem ártana!

Munkahelyen, (boltban?...hogy kerül ez ide?) vannak szabályok, amiket muszáj betartani, még ha te annak nem is látod értelmét. Sok esetben akár a testi épséged múlhat rajta.

2022. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Mert sokuk valóban olyan környezet veszi körül, hogy pl.: nekem nem kell elvinni a munkahelyről egy csomag sazlvétát, de a másik úgy gondolja, hogy neki az jár, és máris 12-t visz. Ilyen h*ék közelében lenni tényleg nem egy biztonságos dolog.
2022. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsere a mi tarsasagunk nem ilyen
2022. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy hallottam hogy ez kelet európai sajátosság. A volt szovjet érdekszférához tartozó blokk országaiban ez ugyanígy megvolt, sok helyen mai napig megvan, mivel ehhez szoktak hozzá. Végül is logikus ha végiggondolod, ezekben a rendszerekben alap volt hogy a hatalom megvezeti és dezinformálja időről időre a lakosait, a "nagyobb cél" érdekében. És ugyanez igaz volt a lakosokra is, alap volt mindenféle okoskodás és ügyeskedés, ha kicsit is jobban akartál élni mint ami meg volt határozva fentről. Szóval nem csoda alap volt a bizalmatlanság és paranoia.

Nálunk ezt a dolgot a jelen időszak még tovább árnyalja, mivel nagyon erősen megindult egy folyamat amivel visszatérünk ugyanebbe a fajta múltba.

2022. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es szerintem is ez lehet az oka, de a többi válaszoló nem igazán jutott el eddig ahogy látom. Rossz körökben mozogsz ez nem válasz, ez mindenhol jellemző nálunk, akármilyen munkahely társaság, sok helyen megfordultam. Például nyugati országokban egyáltalán nem ilyenek az emberek, ott teljesen más. Ott kinézik az ilyen embereket, hogy ennek meg mi baja. Itt nálunk meg ez a túlzott átgondolás, görcsösség mi lesz ha ez meg az azt mondja szövegek mennek. Jó lenne ezen már túlesni, de nem igazán látom a változást én sem.
2022. aug. 27. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd csak meg, mi megy: a reklámok, bankok, biztosítók, politikusok, hivatalok mind-mind arra mennek, hogy neked legyen rossz és ők járjanak jól. Csoda, hogy az ember gyanakvó ilyen közegben?
2022. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os éltél már külföldön? Ha nem, akkor nem érted miről szól a kérdés.

Ott is vannak reklámok, bankok, stb. mégsincs ez a mindenre rágörcsölés, juj most mi lesz mentalitás. Szerintem 4-es megválaszolta.

2022. szept. 14. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont ezért, ott több az emberek pénze, a felsoroltak pedig kevésbé pofátlanok.
2022. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!