Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon unalmas az életem....

Nagyon unalmas az életem. Hogyan lehetne tartalmasabb? Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tulajdonképpen nem történik velem semmi. Minden napom ugyanaz. Semmi izgalom, semmi változás. Ami egyrészt jó, hiszen nincs baj, nem ér baj, másrész borzasztó unalmas, és fásulttá tesz.


Nincsennek barátaim, nincs párkapcsolatom, és szerintem nem is lesz, mert 14 éve egyedül élek, és megszoktam, nagyon magamnak való vagyok, zárkózott, bizalmatlan (hozzáteszem nem alaptalanul!)


Van egy olyan problémám, hogy nagyon szeretek gyűjteni. Pénzt. Azért teszem, mert számomra ez jelenti a biztonságot, hogy minél több megtakarításom/befektetésem legyen. Ezért pl. sport - hobbi - szórakozás, ilyenekre nem költök.

Szerintem nem hülyeség, hiszen valószínűleg lesznek kötelező agyvolumenű kiadásaim a jövőben bőven (mindenkinek vannak, akadnak).


Lehetne izgalmasabb életem, ebben az esetben le kellene mondanom a gyűjtögetésről, mert az izgalmas, tartalmas élet kimondhatjuk: meglehetősen költséges.


32 éves vagyok, nő.


2022. aug. 28. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha el tudod viselni a lábfétist akkor ismerkedhetünk :)
2022. aug. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Valami hobbit azért tanácsolnék, nem muszáj minden pénzed arra költeni attól függetlenül, hogy van. Esetleg kirándulni, vagy ilyesmit nem szeretsz? Miért vagy zárkózott és bizalmatlan?
2022. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem lépsz ki a komfortzónádból és azért unalmas.
2022. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 SZücsöm válasza:
90%

A hangsúly nem azon van hogy az izgalmas élet az költséges. Ez amúgy se feltétlenül igaz. A hangsúly az azon van hogy az nem "biztonságos".


Ezt értsd úgy hogy nem kiszámítható. Hisz ha valami kiszámítható akkor az bár biztonságos de egyben teljesen ismert ezáltal nem izgalmas.


Ha viszont valami nem kiszámítható, új, számodra nem ismert akkor az magában foglalhatja az izgalmat is, de nagy eséllyel fel kell adnod valamilyen fokú biztonságodból, + nagy eséllyel ki kell lépned a kényelmi zónádból.


Mindennek van valamilyen ára.

2022. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Vannak "olcsó" sportok, hobbik.

Már ezek is hozhatnak egy kis felüdülést az életedbe. Pl. futás, természetjárás, gitározás stb.


Én is egyébként hasonló helyzetben vagyok, nekem az hozott változást, hogy egy munkatársam viszonylag fiatalon elhunyt és ekkor ébredtem rá, hogy bármelyik nap elpatkolhatok, és akkor tök felesleges volt a gyűjtögetés.

Persze azért nem szórtam el az összes megtakarításomat, csak jobban merek költeni azokra a dolgokra, amik örömet okoznak.


27/F

2022. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hasonló személy vagyok 40 éves férfiként. Megszoktál egy életstílust, életszínvonalat, ami számodra (eddig) komfortos volt. Nézz a neten teszteket, amikből kiderül, hogy mi érdekelhetne a világban, az életben, és onnan válasz ki egy területet, foglalkozz azzal, légy benne profi.

Van egy életed, tudásod, ne halogasd el. Igen, sajna áldozni kell a változásra. Én is jelentkeztem pár képzésre, ami manival járt, de mivel van egy taktikám, így visszatettem már a korábbi kiadásaimat.

Ha gondolod, ismerkedhetünk. (F40)

2022. aug. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Pedig nem ártana költeni arra, hogy ne így élj... Amíg erre nem szánod rá magad, nem tudok mit tanácsolni, számomra a tartalmat a hétköznapokban a képzések és a sport adják
2022. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pont hogy pénzt is kereshetsz izgalmasabb élettel, pl ha kimész külföldre dolgozni, vagy itthon is, ha eddig nem tanultál tovább, ingyen is elvégezhetsz egy egyetemet, és azzal a diplomával több pénzt kereshetsz.

Nem tudom, mire gyűjtöd a pénzt, de ha ingatlanra, akkor vegyél részletre egy felújítandót és apránként újíttasd föl. Garantáltan nem fogsz unatkozni, aludni se fogsz tudni a stressztől. Ugyanakkor az ingatlanod egyre többet fog érni és gazdagodsz.

De tanulhatsz befektetésekről is, online rengeteg ingyenes anyag van, és elkezdheted a pénzedet fialtatni.

De még rengeteg lehetőség van. A lényeg, hogy nem igaz, hogy az izgalmasabb életen anyagilag csak veszíteni lehet, sőt. Pont azok a leggazdagabbak, akik a legtöbb kockázatot vállalják, nem akik kotlanak a kis fillérjeiken.

2022. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Én szívesen beszélgetnék veled például ezek alapján, megismernélek. (Nem párkapcsolati céllal írom ezt). Ha gondolod írj
2022. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Szia! Megkell jegyeznem nagyon előnyös dolog, hogy már így kiismerted magad. 14 éves vagyok, nem nagyon van tapasztalatom az élet terén. Őszíntén megmondom neked, nincs sok barátom. Akik vannak (talán összvissz 4) nekik hála minden napom egy áldás. Nem vagyok annyira szociális ember, szeretek egyedül lenni. De ha sok időt töltenék full egyedül biztosan becsavarodnék. Említetted, hogy nincsenek barátaid. Szerintem ez probléma. Nem azt mondom, hogy legyen egy csorda, de legalább valaki, akinek bármit elmondhatsz. Szerintem te sem vagy szociális típus, ennek ellenére a megyűjtött pénzedből ( bár nem tudom mennyi az annyi) elmehetnék utazni, világot látni. Megismerkednél új emberekkel. Nem azt mondom, hogy vágd el az összes pénzed, de ha kitartó megtakarító vagy, nem fog probélmát okozni. Egy kicsi pénz az életre, kicsi pénz a biztonságra.

Az hogy egyedül vagy semmiképp sem a legjobb dolog. Menj színházba, vagy könyvtárba. Próbálj ki új dolgokat. Az, hogy 14 éve nincs párod sem jelenti azt, hogy nem lesz. Nem vagy idős, bármikor rádtalálhat a szerelem. Csak pozitívan. Jól ismered magad, tudod mi érdekel, és ennek fejébe keress elfoglaltságot. Nos tudom, hogy nem feltètlen voltam a segítsgedre, de nagyon remélem, hogy ebből a szösszenetből valami mégis segített rajtad.

2022. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!