Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől válik egy jó ember pár...

Mitől válik egy jó ember pár év alatt gonosszá?

Figyelt kérdés
Volt egy-két ismerősöm, aki nagyon jóindulatú, másokkal kedves volt, majd pár év alatt egy roszindulatú gonosz emberré vált, aki ítélkezik és nevet mások baján. Az ilyen ember gyenge személyiség vagy más oka is van?
2022. aug. 29. 02:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ne haragudj, de próbálj meg kicsit tovább látni saját magadnál. Mert eddig csak azt hoztad fel, hogy "mert Te nem". De a világ nem csak Te belőled áll. Nem vagyunk egyformák, és ezzel lehet újat mondok, de a csalódást, veszteséget, traumákat és megrázkódtatásokat minden ember máshogyan kezeli. Ha nem lett volna egyértelmű.
2022. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy lettem gonosz felnőttkoromra: nagyon rossz gyerekkor és iskolai terror.
2022. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos csalodas
2022. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Van erről egy érdekes film: az Összeomlás Michael Douglasszel a főszerepben. A csávót egy nap alatt annyi szemétség éri, hogy teljesen bekattan. Nem rossz ember ő, csak kicsit nehezen bánik az indulataival, de annyi trauma éri, hogy dühöngő pszichopatává válik, akit rendőrök üldöznek.


Ahogy nézed a filmet, végig tudsz azonosulni a főhőssel, mert ki ne akarná szétlőni az éttermet, ahol a pincér flegma vigyorral közli veled, hogy 10:02-kor már nem ad neked reggelit, mert az csak tízig volt. Vagy éppen a suttyó utcagyereket félholtra verni, aki belédköt csak azért, mert az "ő területén" ültél le egy padra. Mindezt aznap, amikor kirúgtak, és a volt feleséged sem lát szívesen a kislányod szülinapján.


A filmnek van egy másik főhőse is: a rendőr, aki üldözi őt. Menet közben őt pont ugyanannyi szarság éri: rinyál neki az életképtelen felesége, szivatják a kollégái, a főnöke alázza. A csávóról viszont mindez lepereg, mindenen mosolyog, sóhajt egyet és megy tovább. Egy született baleknek néz ki, akibe bárki belerúghat, mert úgysem vág vissza.


A végén ez a két csávó találkozik egy moralizáló pillanatra, mielőtt a rendőr lelövi az elkövetőt. Michael Douglasből kifakad, hogy tényleg ő lenne itt a rossz fiú, mikor ennyire szar a világ? Erre a rendőr megdöbben, hogy tényleg ezért csinálta ezt az egészet, hát nézzen már körül: senkinek sem jobb, mint őneki.


És szerintem ez itt a lényeg: traumák, igazságtalanságok mindenkit érnek, az meg vérmérséklettől, neveltetéstől, sebezhetőségtől függ, hogy ki mihez kezd vele. Van aki meg tud kapaszkodni a pozitív dolgokba, van akit eltemet a lelki iszap.

2022. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. A légynek sem ártottam, segítettem mindenkin, stb. De annyiszor kihasznàltak, átvertek, kicsesztek velem, hogy most már én vagyok a rossz, nem segítek, nem hallgatom meg a másik embert, elküldök mindenkit a francba, érdekel senki szinte. Az állatok többe nézem, mint az embereket. A kutyàimmal jól bánok, de az emberek menjenek a pi csàba mind. Mind csak belém rúgott eddig, megalàzott, meg kihasznàlt. Barátaim sincsenek, mert azok is mind egytől egyig csak kihasznàltak eddig. Kapcsolatom sincs, a legutóbbi is lecserélt. :) Na, azóta meg tényleg kibírhatatlan vagyok.
2022. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Huh, eléggé szélsőséges szociapata viselkedések ezek, áldom a jó Istent, hogy nem kerültem ilyen helyzetbe,de úgy látom sokat amortizálódott a társadalmi morál otthon, szerintem régen ez ennyire nem volt számottevő Magyarországon,szerintem ez az elmúlt 12-15 év eredménye.....
2022. aug. 29. 12:14
 17/20 anonim ***** válasza:
Pl.: olyan környezet veszi körül, akik ezt váltja ki belőle.
2022. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"úgy látom sokat amortizálódott a társadalmi morál otthon"


Sajnos jól látod, de inkább aktuális lelkiállapotként, mintsem morálként hivatkoznék rá. Így érzik magukat a magyar emberek, mint kollektíva.


"szerintem ez az elmúlt 12-15 év eredménye"


Sőt: az elmúlt kettőé különösképpen.

2022. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A körülöttem lévő példák alapján, nem jött nekik össze az élet, és azt akarják, hogy a szomszéd tehene is dögöljön meg.
2022. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Az is lehet hogy mejatszoták magukat.

Mindenki viseli azt a bizonyos álarcot.Vagy az is lehet hogy észre sem vették de még bántották őket valamivel.Ő meg nem szólt csak így reagálta le.

2022. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!